Rozmowy przerwane. Ultimatum dla graczy!

David Stern, Derek Fisher

Po ponad 8 godzinach rozmów w obecności federalnego mediatora strona właścicieli i władz ligi sformułowała propozycję umowy. Gracze dostali ultimatum do najbliższej środy i jeśli ją odrzucą, następna, według przedstawicieli ligi, będzie już dużo gorsza.

Najważniejsze punkty nowej propozycji wyglądają tak:

* Od 49% do 51% BRI dla graczy, w zależności od sytuacji ekonomicznej.
* "Mini mid-level" (dwuletni $2.5 mln) oraz zakaz zawierania umów typu "sign-and-trade" dla drużyn płacących podatek od luksusu.

Unia Graczy kolejny raz zredukowała swoje oczekiwania wobec podziału zysków do 51%. Czym więc różni się oferta ligi od propozycji graczy?
Otóż górny pułap proponowanego przez ligę buforu (51%) zdaniem prawników Unii jest praktycznie niemożliwy do osiągnięcia. Liga musiałaby zanotować, jak to określił David Stern "znaczący wzrost". W przeciwnym razie udział zawodników w dochodach ligi oscylowałby wokół 49%.

Gracze z kolei, którzy na mocy poprzedniej umowy inkasowali 57% BRI, proponują niezależny od czynników zewnętrznych podział 51%-49% na swoją korzyść. Jednocześnie obligują się do przekazywania 1% na specjalny fundusz dla emerytowanych graczy NBA, który zapewniałby weteranom opiekę medyczną, ubezpieczenia oraz emerytury.

Jeśli do środy, 9 listopada Unia Graczy nie zaakceptuje proponowanych warunków, które dziś wstępnie odrzuciła, wtedy oferta z podziału zysków spadnie do 47% i wróci temat "hard-cap".
——-
Graczą chcą już "tylko" 51% BRI. Mówi się, że David Stern nawet jeśli chciałby im to dać, to zwyczajnie naciskany przez "Jordanystów" nie jest w stanie wysupłać niczego więcej powyżej 50-50 przy czym nawet i to przez grupę "twardzieli" nie jest za bardzo akceptowane. Zastanawiam się na ile jest to prawda a na ile Stern chce grać dobrego policjanta. Oczywiście "twardziele" ze swoimi żądaniami są faktem i są zdeterminowani, żeby dopiąć swego (nawet kosztem utraty sezonu) ale czy Stern, który przez ćwierćwiecze komisarzowania już z niejednej opresji wyszedł, przypadkiem po prostu nie chce dać graczom więcej… i już.
1but.pl -> Aż 270 modeli butów do kosza -> Zobacz 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.