Ruszyło w sprawie transferu Howarda

Jest blisko bo propozycja trójstronnej wymiany (Magic-Nets-Cavs) nabiera realnych kształtów ale z drugiej strony jest jeszcze daleko bo mimo, że w tym momencie rzecz rozbija się o szczegóły, to właśnie one mogą wszystko spowolnić a nawet zatrzymać.
Transfer wyglądałby następująco:
Do Nets: (z Orlando) Dwight Howard, Jason Richardson oraz Earl Clark.
Do Magic: (z Brooklynu) Brook Lopez, Damion James oraz Shelden Williams z (Cleveland) Luke Walton + trzy wybory w I rundach draftu.
Do Cavs: (z Orlando) Quentin Richardson, z (Brooklynu) Sundiata Gaines, Kris Humphries + wybór w I rundzie draftu oraz $3 mln.
Dodatkowo Nets wysłaliby MarShona Brooks do czwartej drużyny, nie biorącej udziału w transferze tylko po to, żeby dostać od nich wybór w I rundzie draftu, który z kolei oddaliby potem do Orlando.
Gdzie tkwi diabeł?
Kris Humphries jest gotowy odejść do Ohio ale chciałby podpisać z nimi 4-letnią umowę a nie roczną tak jak by tego chcieli Cavs.
– Orlando szuka głupiego chętnego na Hedo Turkoglu, który zarobi w tym sezonie $11.4mln a w przyszłym $12.2 (to jest opcja gracza ale Turek na pewno ją wykorzysta). Chętnych nie widać.

Brook Lopez i jego agent zaczęli rozmawiać z Nets na temat przedłużenia umowy. Brook oczekuje maksymalnego kontraktu – 5 lat za $78.6 mln. Rzecz w tym, że jeśli odejdzie do Orlando na zasadzie sing-and-trade, to według przepisów NBA będzie mógł podpisać tylko 4-letni kontrakt za $58.4mln. Dopóki sprawa z transferem się nie wyjaśni Lopez i jego agent są "w próżni". 

Póki co kluby wymieniły się dokumentacją medyczną odnośnie operowanych pleców Howarda i złamanej na początku tamtego sezonu kości śródstopia prawej nogi Lopeza. 

Nie umarł też kierunek zachodni a wymiana z Lakers (od strony technicznej) byłaby wręcz zabawna. Zarówno Howard ($19.2 mln) jak i Bynum ($16.4 mln) są w ostatnim roku swoich umów i żaden z kubów nie zgodzi się na deal, dopóki zainteresowani nie zgodzą się na przedłużenie umów z nowymi klubami. Kontakty są podobne więc nie trzeba by było szukać trzeciego klubu i iść na wymianę np. Howard za Bynuma + Josh McRoberts.

Howarda chcą też Rockets i Mavs ale nie mają raczej niczego, co mogłoby interesować Orlando.

Dwight Howard
Tymczasem…

Ersan Ilyasova zostaje w Milwaukee Bucks. Turek, kuszony przez kilka klubów NBA i czołowe drużyny z Europy, zgodził się na pięcioletni kontrakt o wartości $45 mln.

– Pacers wyrównali ofertę Blazers dla Roy’a Hibberta ($58 mln w 4 lata).
Steve Novak zostaje w Nowym Jorku. Na mocy nowego kontraktu zarobi w Knicks $15 mln w ciągu najbliższych czterech lat.
Ryan Anderson odchodzi z Orlando i przenosi się do Nowego Orleanu. Kluby zgodziły się na sign-and-trade. Anderson zarobi $36 mln w ciągu czterech najbliższych sezonów a do Orlando trafi niejaki Gustavo Ayon – 27-letni Meksykanin, który ma za sobą jeden sezon w NBA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.