Marcus Camby w Knicks

Marcus Camby po 10 latach wraca do Nowego Jorku. Rockets i Knicks dogadali się w sprawie wymiany sign-and-trade.

Camby podpisze 3-letnią umowę o wartości $13.2 mln. Do Houston trafią Toney Douglas, Jerome Jordan, Josh Harrellson oraz wybory w II rundach draftów 2014 i 2015 roku.

Camby występował w barwach Knicks w latach 1998-2002. W 1999 roku zagrał z nimi w Finałach przeciwko Spurs (1:4). 

Mimo, że ma już 38 lat, na pewno będzie dużym wzmocnieniem strefy podkoszowej Knicks, szczególnie po bronionej stronie. Jest najlepszym obrońcą sezonu z 2007 roku a zmieniać będzie najlepszego obrońcę minionego sezonu.

Camby, po tym jak został oddany z Portland do Houston w tamtym sezonie, w ostatnich 19 meczach grał na poziomie 7.1 punktu, 9.3 zbiórki, 1.7 asysty oraz 1.5 bloku.

Jego średnie z całej, 16-letniej kariery (Raptors, Knicks, Nuggets, Clippers, Blazers, Rockets) wynoszą 9.7 punktu, 9.9 zbiórki, 1.9 asysty, 1 przechwyt oraz 2.4 bloku (949 meczów, 782 starty, średnio 30 minut na mecz). Z 2317 blokami na koncie, Camby jest obecnie dwunastym blokującym w historii NBA.

Dodatkowo Knicks zakontraktowali za stosunkowo niewielkie pieniądze J.R. Smitha. Dwuletnia umowa (z opcją gracza na drugi rok) gwarantuje mu zaledwie $2.8 mln. "Zaledwie" bo Landy Fields przyjął od Toronto Raptors propozycję 3-letniej umowy za $20 mln. Knicks jej nie wyrównają. Oznacza to, że J.R. najprawdopodobniej będzie zaczynał mecze w wyjściowym składzie Knicks i jeśli poprawi średnie z ubiegłego sezonu (12.5 punktu, 3.9 zbiórki oraz 2.4 asysty) lub przynajmniej ich nie pogorszy to może odstąpić od drugiego roku umowy i poszukać większych pieniędzy w Nowym Jorku (który będzie mieć jego prawa Birda) lub tam, gdzie będą bardziej co cenić. Smith miał kilka lepszych ofert z kilku innych klubów ale uznał, że stabilizacja to, to czego jego kariera potrzebuje w tym momencie najbardziej. Smith ma niespełna 27 lat, za sobą 8 sezonów w NBA w barwach Hornets, Nuggets, Knicks i nieudany epizod z Chicago Bulls.
Knicks, po latach zaczynają wyglądać ciekawie – Lin/Kidd, Smith/Shumpert, Athony/Novak, Stoudemire, Chandler/Camby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.