Blake Griffin z (prawie) max kontraktem

Blake Griffin zostaje w L.A. Clippers. Zgodził się na 5-letni kontrakt, który może być wart $95 mln. To na razie nie jest pewnik ale najprawdopodobniej będzie. Kontrakt podpisany jest według tzw. "Zasady Derricka Rose’a" i żeby był maksymalny gracz musi spełnić kilka waruków.

Nowa umowa wejdzie w życie w sezonie 2013-14, w nadchodzącym Blake zarobi $7.2 mln. Będzie mógł odstąpić od ostatniego roku umowy, co oznacza że związał się z Clippers c onajmniej do2018 roku.

"Derrick Rose Rule"

Według nowego CBA wyróżniający się gracz z krótkim stażem w NBA (po 4 sezonie), ma prawo do maksymalnego kontraktu jak gracz po 7 sezonie. Żeby się kwalifikować, trzeba spełnić któreś z kryteriów:
– Przynajmniej raz zostać MVP.
– Przynajmniej raz być wybranym do I, II lub III piątki sezonu.
– Przynajmniej dwa razy być wybranym do pierwszej piątki All-Star.

Co ciekawe pierwszym beneficjentem "Derrick Rose Rule" był Kevin Durant. Liga uznała, że można rewaloryzować jego 5-letni kontrakt podpisany w 2010 roku, jeszcze na starych zasadach i policzyć go z uwzględnieniem nowej zasady. Wyszło, że jego umowa podpisana wtedy na $74,302,616 po nowym przeliczeniu warta jest $89,163,135.

Griffinowi brakuje jednego wyboru do pierwszej piątki All-Star lub wyboru do I,II lub III piątki sezonu albo jednej nagrody MVP sezonu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.