Spotkanie Unii Graczy

Player Reps

Właśnie zaczęło się wewnętrzne spotkanie Unii Graczy w jednym z nowojorskich hoteli. Billy Hunter ma dziś przedstawić ostatnią propozycję NBA przedstawicielom wszystkich 30 drużyn. Przy czym zawierać będzie ona "kilka poprawek" naniesionych przez Unię. Jeśli gracze ją zaakceptują będzie to być może bodziec do kolejnego, ostatniego spotkania i całkowitego dogadania dealu. Nie wiadomo na ile poprawki te zmieniają wersję pierwotną ale już w piątek Hunter przyznał, że jeszcze 30-40 mniejszych rzeczy wymaga dogadania.
Tymczasem w weekend David Stern puścił w eter służbową notatkę, gdzie wyjaśnia szczegóły propozycji. Liga chce, żeby wszystko było jasne bo zdaniem Sterna niektórzy, a agenci zawodników w szczególności zniekształcają prawdę o propozycji przez co stawiają ligę w złym świetle a gracze zdezorientowani przez chciwych agentów.

Gdzie jest prawda?
Jak to często w życiu bywa prawda jest gdzieś w środku. Właściciele są podzieleni odnośnie umowy – jedni najchętniej zaczęliby już sezon i dali graczom to, czego brakuje im do uznania umowy za satysfakcjonującą (w tych okolicznościach). Inni jeszcze bardziej zaostrzyliby warunki umowy – nawet kosztem tego sezonu.
Rzecz wygląda podobnie od strony graczy. Kobe Bryat, który pojawił się dziś w NY już jakiś czas temu opowiedział się za 50-50. Podobno gracze Orlando Magic też chcą już grać. Z kolei Tyson Chandler, Paul Pierce, Jason Terry stoją na czele grupy ostro walczącej o więcej dla graczy.  
Mówi się, że Hunter nie bardzo jest skłonny zgodzić się na danie prawa głosu wszystkim (ponad 400) graczom NBA odnośnie przyjęcia/odrzucenia nowej umowy. Ciężko też powiedzieć jaki byłby wynik takiego głosowania. Z jednej strony ponad 200 graczy mówiło wcześniej o rozwiązaniu Unii jako taktycznym elemencie dalszej walki. Z drugiej jednak pojawiają się głosy nawołujące do rozsądku. Co z tego wyniknie… przekonamy się w ciągu najbliższych godzin…

Z lockoutem jest jak z interwencją w Afganistanie i Iraku. Jest oficjalna wersja i… prawdziwa wersja. Przy czym ci, którzy głoszą tę prawdziwą uznawani są za wyznawców teorii spiskowych…


1but.pl -> Aż 270 modeli butów do kosza -> Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.