Steph Curry MVP sezonu 2015-16

Stephen Curry, rozgrywający Golden State Warriors, drugi rok z rzędu, został a raczej zostanie wybrany Najbardziej Wartościowym Graczem sezonu.
Jest to informacja pewna, ale póki co, półoficjalna. Dlatego też nie znamy jeszcze dokładnie podziału głosów.

Curry
ma szansę zostać jednogłośnym MVP, co nie zdarzyło się jeszcze w 70-letniej historii przyznawania tej nagrody. Najbliżej byli
Shaquille O’Neal w roku 2000 oraz LeBron James w 2013. Obu zabrakło po jednym głosie.

Curry był zdecydowanym faworytem do zdobycia nagrody MVP w zasadzie przez większą część rozgrywek. Warriors zaczęli je od 24 kolejnych wygranych a ich lider zaliczył sezon, jakiego pod wieloma względami, nigdy wcześniej nie miał.

28-latek grał w tym sezonie na poziomie 30.1 punktu (najlepszy w lidze), 5.4 zbiórki, 6.7 asysty oraz 2.1 przechwytu (najlepszy w lidze). Jest pierwszym graczem w historii, który zdobywał średnio 30 punktów a na parkiecie spędzał mniej, niż 35 minut (34.2).

Jego 402 celne rzuty zza łuku to nowy rekord NBA. Poprzedni, 286, też należał do Curry’ego.

Gwiazdor Warriors będzie trzynastym zawodnikiem w historii ligi, który sięgał po MVP więcej, niż jeden raz. Jedenastym, który wygrywał dwa lata z rzędu (ostatnim był LeBron James w latach 2012-2013. Zaledwie trzecim, jeśli chodzi o rozgrywających (obok Magic Johnsona i Steve’a Nasha). 


Warriors osiągnęli
historyczny bilans 73:9. Nikt w historii ligi nie wygrał tylu meczów. O
jedną wygraną pobili rekord Chicago Bulls z sezonu 1995-96.
 

W
głosowaniu bierze udział 131 dziennikarzy sportowych z USA i Kanady
. Głos
na pierwsze miejsce wart jest 10 punktów, na drugie miejsce 7 punktów,
na trzecie miejsce 5 punktów, na czwarte 3 punkty oraz na piąte 1 punkt.

UPDATE: Już oficjalne – Curry został pierwszym w historii MVP, którzy został wybrany jednogłośnie przez 131 uprawnionych do głosowania dziennikarzy z USA i Kanady.
Kawhi Leonard był drugi z 634 punktami. Na dalszych miejscach znaleźli się LeBron James (631), Russell Westbrook (486) i Kevin Durant (147). Chris Paul, Draymond Green, Damian Lillard, James Harden oraz Kyle Lowry również otrzymali głosy. 

http://cdn.fansided.com/wp-content/blogs.dir/307/files/2014/11/stephen-curry-nba-golden-state-warriors-orlando-magic2.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.