Sullinger i Durant Graczami Tygodnia

Jared Sullinger z Boston Celtics i Kevin
Durant z Oklahomy Thunder zostali wybrani Graczami Tygodnia jako przedstawiciele Konferencji Wschodniej i Zachodniej. Wyróżnienie przyznano za mecze rozgrywane od poniedziałku 3. lutego do niedzieli 9. lutego.

Sullinger pomógł Celtom w wygraniu dwóch z trzech meczów w minionym tygodniu. Jego średnie z tych spotkań wyniosły: 20.3 punktu, 12.7 zbiórki (drugi na Wschodzie), 2.3 asysty oraz 1.7 bloku (czwarty). Podkoszowy Bostonu zaliczył double-double w każdym z tych meczów. Najokazalsze z nich to 31 punktów 1 16 zbiórek w piątkowym starciu z Sacramento Kings (Celtics wygrali 99:89).

Durant poprowadził Thunder do bilansu 3:1 w tamtym tygodniu. Jego średnie sięgnęły 31.8
punktu (drugi na Zachodzie), 9 asyst (drugi), 8 zbiórek oraz 1 bloku. K.D. dwa razy zaliczył double-double. Jedno z nich było naprawdę imponujące i otarło się o triple-double. W niedzielnym meczu z Knicks (112:100) lider Oklahomy zaliczył 41 punktów, 10 zbiórek oraz 9 asyst.

Thunder z bilansem 41:12 są najlepszą drużyną Zachodu. Do liderujących w NBA Pacers (39:11) tracą ułamki procenta.

Nominowani do nagrody byli także Mason Plumlee, Al Jefferson, Brandon Jennings, Josh Smith, Dwight Howard, David West, Blake Griffin, DeAndre Jordan, Victor Oladipo oraz Patty Mills.

http://sports.cbsimg.net/images/visual/whatshot/8713_Sully.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.