Techniczne szczegóły nowego sezonu

"Dom i wyjazd" z drużynami z przeciwnej Konferencji. "2x dom i 2x wyjazd" z 10 z 14 drużyn własnej Konferencji plus po 3 mecze z czterema pozostałymi ekipami własnej Konferencji. Razem daje to 82 mecze, które składają się na rundę zasadniczą regularnego sezonu NBA.

Sezon regularny 2011-2012 do "regularnych" jednak należeć nie będzie. Lockout strawił niemal dwa miesiące rozgrywek i z 82 meczów, każdej z drużyn zostanie do zagrania po 66.
Napięty terminarz, podpisane zobowiązania na organizację posezonowych imprez w halach NBA, Igrzyska Olimpijskie w Londynie – wszystko to sprawia, że liga będzie musiała stanąć na głowie, żeby w miarę sprawiedliwy i logiczny podział meczów pomógł sprawnie i bezboleśnie przejść przez sezon. Historia poprzedniego lockoutu przypomina, że mniej meczów to tylko z pozoru mniejszy wysiłek dla koszykarzy. Duża ilość spotkań skondensowana w stosunkowo krótkim okresie, mecze grane dzień po dniu – to były największe problemu sezonu 1999.
Tym razem ma być lepiej bo jest więcej czasu ale z racji skasowania 16 gier dla każdej z drużyn, liga proponuje następujące rozwiązania:

– Każda drużyna zagra po 66 meczów w rundzie zasadniczej.

– Sezon regularny zakończy się 26 kwietnia (10 dni później niż zwykle). 2 dni później zaczną się play-offy.

– Mecz nr 7 Finałów (jeśli będzie potrzebny) zaplanowany został na 26 czerwca (2 tygodnie później niż zwykle). 2 dni później odbędzie się Draft 2012.

– All-Star Weekend w Orlando jest niezagrożony a jego dokładana data zostanie ustalona w najbliższej przyszłości.

– Każda drużyna zagra po 48 meczów w obrębie własnej Konferencji – z 6 drużynami 4x w systemie 2x dom, 2x wyjazd. Z 4 drużynami 3x razy w systemie 2x dom 1x wyjazd. Z 4 drużynami 3x razy w systemie 2x wyjazd 1x dom.

-Każda drużyna zagra po 18 meczów z przedstawicielami przeciwnej Konferencji. Z 3 drużynami 2x (dom i wyjazd). Z 6 drużynami tylko dom (1x). Z 6 drużynami tylko wyjazd (1x).

– mecze back-to-back będą mogły zdarzyć się w II rundzie play-offs.

– Każda z drużyn przynajmniej raz, ale nie więcej niż trzy razy w sezonie, zagra trzy mecze przez trzy kolejne wieczory.


1but.pl -> Aż 270 modeli butów do kosza -> Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.