Tony Parker vs Nicolas Batum

Wczoraj we francuskiej LNB doszło do pojedynku gigantów – pisząc gigantów mam na myśli starcie dwóch graczy NBA i czołowych reprezentantów 'srebrnego’ składu z ostatnich Mistrzostw Europy na Litwie. "Superman kontra Batman" – tak zapowiadał ten mecz francuski Canal+. Wygrali goście z Nancy 92:77 i z bilansem 5:0 otwierają tabelę PRO A. ASVEL z kolei z bilansem 2:3 zajmuje 11 miejsce w 16-drużynowej lidze.
T.P. w ciągu 31 minut na parkiecie rzucił 20 punktów ale spudłował aż 15 z 21 rzutów jakie oddał.  Ponadto miał 8 zbiórek, 9 asyst i 2 przechwyty. Rony Turiaf, dla którego był to debiut w barwach ASVELu dołożył od siebie 9 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty ale na rozpędzone Nancy było to za mało.
Batum w 38 minut zdobył 21 punktów, zebrał z tablic 6 piłek, rozdał 5 asyst i 'skradł’ piłkę rywalom 3 razy.