Ważniejsze szczegóły „listy B”


Od wczoraj, od 6.00 po południu czasu amerykańskiego (wschodniego), do dziś do 4.00 po południu zawodnicy NBA głosują za przyjęciem (lub odrzuceniem) nowej, zbiorowej umowy, która została zawarta w ostatni weekend listopada.

Billy Hunter, w specjalnej notatce służbowej, wysłanej do każdego gracza NBA, namawia do oddania głosu "za" i dość szczegółowo omawia ważniejsze punkty tzw. "listy B", nowej zbiorowej umowy między ligą NBA, właścicielami klubów a graczami. 
Oto kilka z nich:

* Limit wieku dla kandydatów do Draftu – Bez zmian (19 lat). Musi upłynąć jeden rok między ukończeniem przez gracza szkoły średniej a przystąpieniem do Draftu. Mówi się jednak, że kwestia ta może podlegać renegocjacjom (i limit obniżony do 18 lat) ponieważ od lad jest to temat dzielący środowisko.

* Badania antydopingowe. Od sezonu 2012-2013 każdy zawodnik NBA będzie mógł zostać poddany w czasie lata (nawet 2 razy) badaniom na obecność sterydów, hormonów wzrostu i innych środków dopingujących, poprawiających wydolność i siłę. Próbki krwi i/lub moczu zbada niezależne laboratorium.

*D-League. Zawodnik ze stażem w NBA mniejszym niż 3 lata musi liczyć się z tym, że jego klub może odesłać go na "zaplecze NBA" dowolną ilość razy w sezonie. Odesłany zawodnik otrzymywać będzie jednak wynagrodzenie wynikające z jego kontraktu NBA. Gracze, którzy mają za sobą więcej niż 3 sezony nie mogą być odsyłani do D-League chyba, że sami wyrażą na to zgodę. Według poprzednich przepisów debiutanci i drugoroczniacy mogli być wysyłani maksymalnie trzy razy na sezon.

* Drużyny mogą przeznaczyć $525 tys. na pomoc w wykupowaniu kontraktów graczom z lig "reszty świata". Jest to wzrost o $25tys. i o taką sumę kwota ta będzie rosnąć z każdym sezonem.

*Zawodnikowi NBA przysługuje dzienna dieta w wysokości $120.

* Minimalne wynagrodzenie ze udział w przedsięwzięciach promocyjnych wzrosło z $2500 do $3000 a od sezonu 2016-2017 sięgnie $3500.

* Zwycięzcy konkursów (wsadów, rzutów za 3 punkty oraz skills challenge) w ramach Weekendu Gwiazd otrzymają wynagrodzenie przekraczające $35tys. (taka stawka obowiązywała wg. poprzedniej umowy. Teraz ma być więcej – ale dokładna kwota nie została jeszcze podana). Zwycięzcy innych konkursów i przedsięwzięć w ramach ASW też zostaną wynagrodzeni. Gracze zwycięskiej drużyny Gwiazd, otrzymają po ponad $35tys. Przegrani dostaną po ponad $15tys.  

* Graczom przysługuje 16-dniowy, gwarantowany urlop raz na sezon. Specjalna komisja zajmie się w przyszłości poprawą warunków pracy graczy NBA. Głównymi kwestiami będą: dni wolne od pracy, dostęp do obiektów ligi w czasie lata, minimalizacja skutków meczów 'back-to-back’ oraz ograniczenie liczby dni w czasie obozów treningowych z dwoma sesjami treningowymi.   

* Będzie specjalna inspekcja badająca zasadność kar finansowych nałożonych na graczy za boiskowe zachowanie. Do tej pory inspekcja zajmował się tylko zawieszeniami na 12 lub więcej meczów oraz karami przekraczającymi $50ty.
1but.pl -> Aż 270 modeli butów do kosza -> Zobacz 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.