Wieści garść 72

* Podobno na stole zarządu Toronto Raptors leży propozycja dealu od Chicago Bulls. Wyglądać miałby on tak: Andrea Bargnani i John Lucas III za Carlosa Boozera i Nate’a
Robinsona. Taka wymiana uchroniłaby Chicago przed płaceniem podatku od luksusu – kontrakty Boozera i Robinsona to w sumie $16mln w tym sezonie a pary z Toronto to ok $11mln. Nie wierzę w taki scenariusz. Bulls oszczędziliby pieniądze ale straciliby sportowo. Booz gra dobrze w tym sezonie a Nate nieźle wpasował się do systemu Tom Thibodeau. Bargnani nie jest potrzebny w takim systemie (słabo broni a w ataku domaga się piłek) a Lucas to tylko i wyłącznie ligowy średniak.

* Chris Bosh zastąpi Rajona Rondo w pierwszej piątce Wschodu na niedzielny Mecz Gwiazd. Pod uwagę brany był też Kyrie Irving ale, że decyduje Erik Spoelstra, to decyzja jest taka a nie inna.

* Kilku menadżerów ekip NBA przekonuje, że ich kolega po fachu Danny Ferry z Atlanty Hawks podjął już decyzję w sprawie Josha Smitha a brzmi ona – transfer. Strony nie dogadają się latem co do wysokości kontraktu więc innego wyjścia nie ma. Skrzydłowym interesuje się poważnie kilka ekip ale żadna z nich nie jest chętna/w stanie dać Atlancie kogoś o podobnym poziomie. Hawks będą więc musieli wybrać najlepszą z najgorszych propozycji a może być to na przykład oferta Nets – Kris Humphries, MarShon Brooks i wybór w drafcie.

* J.J. Redick wkurzył się na NBA za pominięcie go przy wyborze uczestników do konkursu rzutów za 3 punkty. Obrońca Orlando ma na koncie 116 celnych trójek w tym sezonie – tylko siedmiu graczy ma więcej. "Nie wiem na czym polega kryterium wybierania graczy do tego konkursu. Słyszałem, że chcą mieć pomieszany skład z gwiazd i nie-gwiazd. Dla mnie to jest kompletnie przypadkowe. Może kiedyś mnie też wybiorą."

* Hedo Turkoglu został zawieszony przez NBA na 20 meczów za wykrycie w jego organizmie niedozwolonych substancji (metenolon). Skrzydłowy Magic tłumaczy się, że będąc w Turcji dostał od lekarza "coś" na bolące ramię. Zapomniał sprawdzić czy substancja jest na liście zakazanych przez NBA – okazało się, że była. Turek wziął na siebie odpowiedzialność za swój czyn – przeprosił klub i kibiców.

* Mo Williams nie zagrał w ostatnich 25 meczach Jazz ze względu na kontuzję prawego kciuka. Dwa dni temu lekarze wyjęli śruby z operowanego miejsca. Jest duży krok do przodu w procesie wracania do zdrowia. Zawodnik zacznie teraz intensywną rehabilitację. Jazz są 18:11 bez niego.

* Rajon Rondo przeszedł w końcu operację prawego kolana. Po długich namysłach i wielu konsultacjach zdecydował się powierzyć swoją nogę doktorowi Jamesowi Andrewsowi. "Sami wiecie jaki jest Rondo. Teraz będzie chciał zostać sportowcem, który najszybciej wrócił do gry po operacji ACL." – powiedział Danny Ainge. Przy zabiegu użyto fragmentu ścięgna rzepkowego pacjenta.

* Derrick Rose wraca do zdrowia ale nie przebiega to tak szybko, jak wszyscy by chcieli. Fizycznie robi coraz więcej i więcej ale w kontekście gry w meczu NBA jest to nadal daleka droga. Rose powiedział sam o sobie w ostatni poniedziałek, że jest bardzo daleko do powrotu i że jeśli będzie trzeba to może nawet opuścić cały sezon. Chce wrócić do gry zdrowy nie na 100 a na 110% i nie interesuje go ograniczona rola. Ćwiczy rzuty i jest w nich coraz lepszy ale podkreśla, że jak zawsze jego pierwszą opcją będzie "wjazd" na kosz. Lider Byków powiedział, że do gry będzie gotowy, kiedy będzie w stanie dunkować bez rozbiegu ze swojej lewej, operowanej nogi – na razie nie jest w stanie tego robić.

* Kiedy Celtowie stracili na cały sezon Rajona Rondo i Jareda Sullingera, nie czuli presji wzmacniania składu ale kiedy ich los podzielił także Leandro Barbosa, Doc Rivers poprosił Danny’ego Ainge’a, żeby ten rozejrzał się za kimś wartościowym. Przy czym Celtics chcą szukać wśród wolnych graczy bardziej niż za pomocą transferów. 

Embarrassing moments of NBA stars 20 Funny Moment Of NBA Star

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.