Wieści garść 85

W końcu doszło do trójstronnej wymiany na linii Hornets-Suns-Wolves. Szczegóły były znane od paru dni ale detale dopięto dopiero wczoraj. Robin Lopez i Hakim Warrick żegnają się z Phoenix i przenoszą do Nowego Orleanu. Do gorącej Arizony przenosi się z zimnej Minnesoty Wesley Johnson oraz wybór w I rundzie draftu.
Do Phoenix przenoszą się też kontrakty Jerome’a Dysona i Brada Millera.
Minnesota z tego wszystkiego dostanie trzy wybory w II rundach draftu.

* Andrei Kirilenko wraca do NBA. Po tym jak deal powyżej zgadzał się już każdemu, Minnesota zrobiła kolejny ruch i podpisała 31-letniego Rosjanina. Dwa lata za $20 mln.
Kirilenko po 10 latach w Utah na rok, głównie z racji przedłużającego się lockoutu, wrócił do Rosji do CSKA Moskwa.
Kusiło go wiele innych ekip z Brooklyn Nets na czele ale to była najlepsza finansowo oferta a pod względem czysto sportowym też całkiem ciekawa. Love, Rubio, Roy, Pekovic – może być ciekawie.

* Austin Rivers, syn Doca Riversa, dziesiąty wybór tegorocznego draftu (Hornets) przeszedł operację prawej kostki. Był to zabieg usunięcia odprysków kości czyli tzw "porządkowanie śmietnika w stawie". W połowie czerwca podobny zabieg przeszedł Ray Allen. Operację przeprowadzono w Bostonie. Młody Rivers ma być gotowy do gry wraz z początkiem obozów treningowych.

* Ronnie Brewer, po dwóch latach w Chicago przeniósł się do Nowego Jorku. Umowa na rok za trochę ponad $1 mln. Knicks, przynajmniej na papierze wyglądają naprawdę nieźle.

* Jest terminarz na nowy sezon. Jak zawsze dla wygłodniałych kibiców pan Stern przygotował soczyste kąski.
Na otwarcie sezonu, 30 października liga przygotowała tripleheader wagi średnio ciężkiej:
Średnio bo (nie wiedzieć czemu) rozgrywki rozpoczną w Ohio Wizards i Cavs.
Maszyna rozkręci się na dobre godzinę po tym, jak John Wall i Kyrie Irving po raz pierwszy dotkną piłki.

– Miami Heat wciągną mistrzowski baner a chwilę później przetestują ich przemeblowani Celtics.

– Godzinę później rozpocznie się mecz w Los Angeles, gdzie Steve Nash będzie podawał piłki do Kobego a Lakers rozpoczną drogę do odzyskania tytułu. Przeszkadzać będą im Dirk Nowitzki i O.J. Mayo.

– 1 października Brooklyn Nets zaczną nowy rozdział w historii klubu. Nowa hala, nowe barwy, stary rywal. Do Barclays Center przyjadą już teraz naprawdę lokalni rywale New York Knicks.

– Nic nowego w sprawie odejścia Dwighta Howarda z Orlando. Są trzy scenariusze – 1) Howard odchodzi do Lakers, przedłuża kontrakt, wszyscy się cieszą. 2) Magic czekają do 15 stycznia i robią deal z Nets (za B. Lopeza). 3) Howard nie chce współpracować, nie przedłuża kontraktu z nikim i wraz z końcem sezonu, już w 100% wolny sam decyduje o swojej przyszłości.


Jutro początek olimpijskich zmagań:
10.00 Nigeria – Tunezja
12.15 Brazylia – Australia
15.30 USA – Francja
17.45 Hiszpania -Chiny
21.00 Rosja -Wielka Brytania
23:15 Argentyna – Litwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.