Wieści Garść – Dwight Howard w Houston!


To była mocna noc w NBA. Wielkie deklaracje, dużo emocji!

Dwight Howard postanowił związać się z Houston Rockets!
D-12 oświadczył, iż uważa Houston za najlepsze dla siebie miejsce, że ma tam największe szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu… i dodał, że stawia na to $30mln, mając oczywiście na myśli, że Lakers mogli dać mu pięcioletnią umowę za $118mln a wszystkie inne drużyny jedynie $88mln płatne w cztery lata.
Howard dodał, że kluczowym w podjęciu decyzji był fakt, że Rakiety mają młody i obiecujący trzon drużyny i trenera Kevina McHale’a – niegdyś świetnego podkoszowego. Howard liczy na rozwój pod jego skrzydłami, tak jak kiedyś rozwijał się pod nimi Kevin Garnett.
Howard zachował się z klasą. Przed poinformowaniem wszystkich oficjalnie o swojej decyzji, wcześniej poinformował Lakers
o tym, że nie wraca a wszystkie inne kluby, z którymi rozmawiał, o tym że u nich nie zagra.
Reakcja Kobego – przestał śledzić Howarda na Twitterze i wrzucił zdjęcie z Pau Gasolem z podpisem "serce Lakers".

* Andre Iguadala porozumiał się z Golden State Warriors w sprawie czteroletniej umowy o wartości $48mln. Żeby zrobić miejsce w salary, klub z Oakland musiał zutylizować kilka swoich dużych ale schodzących po sezonie kontraktów. Chętni okazali się być Utah Jazz, którzy w zamian za przyjęcie Richarda Jeffersona ($11mln), Andrisa Biedrinsa ($9mln) i Brandona Rusha ($4mln) dostaną jeszcze od Warriors ich wybory w I rundach draftów 2014 i 2017 roku.
A.I. prowadził też rozmowy ze swoim dotychczasowym klubem Denver Nuggets. Ekipa z Kolorado proponowała mu pięcioletni kontrakt o wartości $60mln przy czym tylko $52mln miały być kwotą gwarantowaną. Iggy w ostatnim roku mógłby zarobić tylko $4mln. Ten zapis okazał się być kością niezgody.
Wcześniej Sacramento Kings zaproponowali mu czteroletnią umowę o wartości $52mln ale ze znanych tylko sobie przyczyn ofertę wycofali.
Zakontraktowanie Iguadali oznacza, że Warriors z przyczyn finansowych wycofują się z walki o Jarretta Jacka i Carla Landry’ego.
Dla Denver z kolei to dość dziwne lato. Po wygraniu rekordowych 57 meczów, klub pożegnał się z Trenerem Roku Georgem Karlem a teraz pozwolił odejść swojemu najlepszemu obrońcy i jednej z największych postaci w drużynie.
Jazz będą silnym graczem na rynku wolnych agentów w przyszłym roku. Na ten moment, latem 2014 roku w księgach zapisane mają tylko… $1.7mln. Slam Dunk?

* O.J. Mayo przenosi swoje talenty do Milwaukee. Jego nowy kontrakt warty jest $24mln i trwać będzie przez trzy sezony.

* Paul Millsap odchodzi z Utah Jazz. Po siedmiu sezonach w Salt Lake City, 28-latek zwiąże się z Atlantą Hawks dwuletnią umową o wartości $19mln.
Millsap notował w ubiegłym sezonie 14.6 punktu, 7.1 zbiórki, 2.6 asysty, 1.3 przechwytu oraz 1 blok. 

* Śladami Millsapa czyli z Utah do Atlanty podąża też DeMarre Carroll. Niespełna 27-letni gracz ma za sobą cztery sezony w NBA w Grizzlies, Rockets, Nuggets i Jazz (ostatnie półtora sezonu). Wartość jego umowy to $5mln (dwa lata).

* Jose Calderon porozumiał się z Dallas Mavericks w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $29mln.
31-letni Hiszpan ma za sobą osiem sezonów w NBA. Większość w Toronto Raptors. Połowę poprzednich rozgrywek spędził w Detroit Pistons. Klub z Michigan chciał zatrzymać go w swoich szeregach. Interesowali się nim też Sacramento Kings.
Jego średnie za całą karierę w NBA wynoszą 10.1 punktu, 7.2 asysty oraz 2.5 zbiórki.

* Matt Barnes zostaje w L.A. Clippers. Jego trzyletnia umowa warta jest $11-12mln. 33-latek zaliczył bardzo dobry ubiegły sezon, swój pierwszy w Clippers. Był bardzo ważnym ogniwem w rotacji i pewnym punktem z ławki rezerwowych (tylko 4 z 80 meczów zaczynał jako starter). Jego średnia punkowa 10.3 była najwyższą w jego dziesięcioletniej karierze. Do tego dodawał 4.6 zbiórki oraz 1.7 asysty. Barnes od początku marzył o tym, żeby wrócić do Clippers ale jak sam mówił liczył w końcu na lepszy finansowo deal. Do tej pory musiał zadowalać się minimalnymi stawkami lub czymś w tych okolicach.

* Rockets wysłali do 76ers Royce’a White’a ($1.7mln). Szesnasty wybór poprzedniego draftu nie zagrał ani jednego meczu w Houston. Borykał się z problemami natury psychicznej. Teksańczycy otrzymali w zamian prawa do niejakiego Furkana Aldemira wybranego w drafcie 2012.

* Chris Copeland podpisze z Indianą Pacers dwuletnią umowę o wartości $6.1mln. Mimo, że jest on zastrzeżonym wolnym agentem, Knicks z przyczyn finansowych nie będą mogli wyrównać oferty.

* Al-Farouq Aminu zostaje w Nowym Orleanie. 22-letni skrzydłowy grał w ubiegłym sezonie na poziomie 7.3 punktu, 7.7 zbiórki 1.4 asysty oraz 1.2 przechwytu. Jego nowy kontrakt ważny będzie przez jeden sezon, jego wartość to $3.7mln.

* Josh McRoberts zostaje w Charlotte. Jego nowa umowa z Bobcats ważna będzie przez dwa sezony, warta jest $6mln. 26-latek notował w tamtym sezonie średnio 6 punktów, 4.9 zbiórki oraz 2.1 asysty.

* Denver Nuggets są bardzo zainteresowani pozyskaniem Monty Ellisa. Po tym jak klub z Kolorado nie doszedł do porozumienia w sprawie kontraktu z Andre Iguadalą, ich zainteresowanie przelało się kolejnych wolnych agentów z Ellisem na czele. 27-latek notował w ostatnim sezonie 19.2 punktu, 6 asyst, 3.9 zbiórki oraz 2.1 przechwytu. Jakiś czas temu odrzucił ofertę Buks, która w ciągu trzech lat mogła wzbogacić go o ok. $36mln.

* Oklahoma Thunder i Derek Fisher mają wspólny interes w tym, żeby zobaczyć się w nadchodzącym sezonie. Blisko 39-letni rozgrywający zdobywał 4.1 punktu w tamtym sezonie dla Thunder ale pod nieobecność Russella Westbrooka, jego średnia wzrosła do 8.7 punktu w play-offach.

* Wszyscy w Houston są zadowoleni z decyzji Dwighta Howarda. Prawie wszyscy. Według źródeł, Omer Asik nie ma zamiaru być zmiennikiem D-12 i jeśli taki scenariusz zostanie mu nakreślony przez klub, to on zażąda wymiany. Turek, po odejściu z Chicago Bulls zaliczył przełomowy sezon w barwach Rockets (10.1 punktu, 11.7 zbiórki oraz 1.1 bloku. Zainteresowani nim mogą być Hawks, którzy szukają sing-and-trade z Joshem Smithem. Rockets bardzo chcą pozyskać skrzydłowego Atlanty, który prywatnie dobrze zna się z Howardem. Wytransferowanie 27-letniego Turka może jednak nie być łatwe. W ciągu najbliższych dwóch sezonów zarobi on ok. $20.1mln przy czym tylko $5.2 w nadchodzącym sezonie. Jego niecałe $15mln na sezon 2014-15 są kwotą w pełni gwarantowaną.  
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.