Wieści Garść – Dzień Piąty

* Al Jefferson postanowił nie czekać na decyzje Dwighta Howarda. Podkoszowy zgodził się podpisać z Charlotte Bobcats trzyletnią umowę o wartości $41mln, gdzie ostatni sezon jest opcją zawodnika.
28-letni "Big Al" ma za sobą 9 sezonów w NBA (po trzy w Bostonie, Minnesocie i Utah).
Jego średnie z tamtego sezonu wynoszą 17.8 punktu, 9.2 zbiórki, 2.1 asysty, 1.1 bloku oraz 1 przechwyt.

* Pelicans, Blazers i Kings doszli do porozumienia w sprawie trójstronnej wymiany. Na jej mocy Tyreke Evans przenosi się do Nowego Orleanu (sign-and-trade, czteroletnia umowa za $44mln). Do Sacramento jedzie Greivis Vasquez a Robin Lopez i Terrel Harris przenoszą swoje talenty do Portland. Klub z Oregonu wyśle Pelikanom swój wybór z II rundy tegorocznego draftu (Jeff Withey), do Sacramento pośle dwa wybory w II rundach któregoś z draftów. Blazers zapłacą też trade kicker ($1,568,999) za transfer Lopeza.

* Marco Belinelli zgodził się podpisać dwuletnią umowę o wartości $6mln z San Antonio Spurs. Włoch spędził ostatni sezon w barwach Chicago Bulls, gdzie notował średnio 9.6 punktu, 2 asysty oraz 1.9 zbiórki. Dla 27-latka z sześcioletnim stażem w NBA, Spurs będą już piątą ekipą w jego karierze (wcześniej Warriors, Raptors, Hornets i ostatnio Bulls). Pozyskanie Włocha nie oznacza, że Spurs rezygnują z zatrzymania w składzie Gary’ego Neala. Rozmowy w sprawie nowego kontraktu cały czas trwają.

* Pablo Prigioni doszedł do porozumienia z New York Knicks w sprawie nowego kontraktu. Trzyletnia umowa warta jest $6mln, gdzie trzeci sezon jest opcją klubu a pieniądze tylko częściowo gwarantowane. 36-letni Argentyńczyk w swoim debiutanckim sezonie w NBA notował 3.5 punktu, 3 asysty oraz 1.8 zbiórki.

*Earl Clark godził się podpisać dwuletnią umowę o wartości $9 mln z Cleveland Cavaliers. 25-latek ma za sobą cztery sezony w NBA. Minione rozgrywki w barwach L.A. Lakers były dla niego przełomowe. Notował średnio 7.3 punku, 5.5 zbiórki oraz 1.1 asysty. Zagrał w 59 meczach z czego 39 w pierwszej piątce. Wcześniej w swojej karierze grał dla Suns i Magic.  

* Bobcats dokonają amnestii na kontrakcie Tyrusa Thomasa. 27-letni skrzydłowy trafił do Charlotte z Chicago w lutym 2010 roku. Klub wiązał z nim spore nadzieje (dał mu nawet pięcioletni kontrakt za $40mln) ale dość szybko okazało się, że nie jest on w stanie im sprostać. Thomas ma w umowie $8.6mln w nadchodzącym sezonie oraz $9.3 w rozgrywkach 2014-15. Bobcats będą nadal wypłacał mu pensję (do momentu, kiedy T.T. znajdzie nowy klub) ale nie będzie ona liczona do salary. Amnestia.

* Już tylko godziny (chyba) dzielą na od "dedecyzji" Dwighta Howarda. Hakeem Olajuwon na aż 85% ocenia szanse przyjścia D-12 do Houston Rockets. Legendarny center klubu z Teksasu uważa, że Rockets bardzo dobrze zaprezentowali się podczas spotkania. Przedstawili Howardowi wizję przyszłości, którą trudno odrzucić. Zobaczymy…

* J.R. Smith zostaje w Nowym Jorku. Najlepszy Rezerwowy minionego sezonu zwiąże się z Knicks czteroletnią umową o wartości $24.7mln. Jest to maksymalna, możliwa kwota jaką klub mógł mu zaproponować na mocy jego "wczesnych praw Birda". Ostatni rok umowy jest opcją zawodnika. 

* Chris Copeland cały czas zastanawia się nad najlepszym scenariuszem dla siebie. Poza Knicks, w barwach których zaliczył swój debiutancki sezon, on i jego agent prowadzą rozmowy z Los Angeles Lakers, Indianą Pacers oraz jeszcze jedną drużyną, którą prawdopodobnie są Cleveland Cavaliers. Pacers chcą wykorzystać na jego ewentualny kontrakt część ze swojego mid-level exception.

http://l2.yimg.com/bt/api/res/1.2/dAVkUuCg1ZMsSED69I31.A--/YXBwaWQ9eW5ld3M7cT04NQ--/http://media.zenfs.com/en/blogs/sptusnbaexperts/AlJCB7413.jpg 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.