Wieści Garść – Granger szykuje zemstę?

* Badanie rezonansem magnetycznym wykazało, że Iman Shumpert z Knicks ma skręcone więzadło poboczne piszczelowe (MCL) w lewym kolanie (operowanym w 2012 po zerwanym ACL). Operacja nie będzie konieczna. Początkowo podawano, że przerwa w grze może wynieść nawet 2 miesiące. Ale ostateczny raport mówi o lekkim skręceniu, które może zabrać maksymalnie kilkanaście dni.

* Brooklyn Nets i L.A. Clippers zastanawiają się czy nie dać 10-dniowego kontraktu Jasonowi Collinsowi. W newsie o tym, że 35-letni podkoszowy może dostać szansę w połowie sezonu
nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt że Collins jest gejem. Gdyby udało mu się dostać do jakiejś drużyny, byłby pierwszym zawodowym sportowcem wśród czterech najważniejszych lig w USA, który oficjalnie przyznał się do homoseksualizmu. Collins, swój "coming outem" miał w kwietniu ubiegłego roku, kiedy był bez drużyny.

* Charlie Villanueva z Pistons ma nadzieję, że klub wykupi jego kontrakt do 1. marca, co pozwoliłoby mu związać się z inną drużyną i pograć w play-offach. Osiągnąć porozumienie może być całkiem łatwo, bowiem C.V. jest w ostatnim roku swojego kontraktu a 2/3 pieniędzy za te rozgrywki jest już na jego koncie ($8.5mln za cały ten sezon).

* Charlotte Bobcats i Ben Gordon też rozmawiają w sprawie wykupienia kontraktu i sytuacja jest tu identyczna jak u skrzydłowego Pistons. B.G. jest w ostatnim roku umowy, podpisanej w 2009 ($55mln). Rola Gordona była zmarginalizowana w tym sezonie a po ściągnięciu z Bucks Gary’ego Neala, jest on już zbędny. Jego gaża za te rozgrywki to $13.2mln z czego rzecz jasna ponad 60% zostało już wypłacone.

* 76ers zwolnili Earla Clarka, pozyskanego z Cleveland przy wymianie z udziałem Spencera Hawesa.

* Hawks postanowili zwolnić Antawna Jamisona, którego oddali im L.A. Clippers ostatniego dnia okienka transferowego.

* Według osób blisko związanych z sytuacją, Danny Granger jest ostro wkurzony na Pacers, za to że go wytransferowali. 30-latek spędził swoją całą, 9-letnią karierę w Indianie. Nie spodziewał się, że zostanie sprzedany, tym bardziej teraz kiedy po poważnych problemach z lewym kolanem, wrócił do zdrowia. Mówi się teraz, że klub z Filadelfii usiądzie z agentem zawodnika do rozmów w sprawie wykupienia jego kontraktu. Nie powinno być to trudne bo a) Sixers chcą ogrywać młodych do końca tego sezonu, Granger nie jest w ich planach na przyszłość, b) Kontrakt 30-latka kończy się w czerwcu. Dwie trzecie z $14mln jest już na koncie gracza. Kiedy już będzie wolnym zawodnikiem, jego usługami zainteresowani będą m.in. Miami Heat, San Antonio Spurs Los Angeles Clippers, Chicago Bulls i Dallas Mavericks. Podobno Granger jest zdeterminowany by związać się z silną ekipą i powalczyć z nią o tytuł a przy tym udowodnić Larry’emu Birdowi, że popełnił błąd.

* LeBron James ma złamany nos. Do urazu doszło w IV kwarcie środowego meczu z Thunder. LBJ spenetrował pod kosz, gdzie spotkał się z ręką Serge’a Ibaki. Zalany krwią musiał opuścić parkiet i udać się do szatni. Na razie nie wiadomo czy lider Heat będzie grał w masce, czy będzie pauzował w jakichś meczach. Drużyna gra mecz w niedzielę i tuż przed nim ma zastać podjęta decyzja.

*Jason Terry nie będzie grał w tym sezonie dla Sacramento Kings. Przypomnę, że weteran trafił do Kalifornii (razem z Reggie Evansem) na mocy transferu z Nets, który wysłał do Nowego Jorku Marcusa Thorntona. 36-latek ma zamiar odpuścić sobie resztę tego sezonu, udać się do Dallas i kontynuować rehabilitację lewego kolana – operowanego latem. Z kolanem do końca nie jest jeszcze dobrze. Terry chce w 100% zdrowy wrócić do gry w przyszłym sezonie. Jest zgoda na taki ruch ze strony jego nowego klubu. Kings nie mieli zamiaru wykupować jego kontraktu ale też nie przewidywali zbyt wielu minut w rotacji.

* Knicks są w zaawansowanych rozmowach w sprawie wykupienia umów Rona Artesta ($1.59mln) i Beno Udriha ($1.27mln).

http://www.gannett-cdn.com/-mm-/0e7db833d00f5be7b36331db44a0d460f465516d/c=156-0-2814-1998&r=x404&c=534x401/local/-/media/USATODAY/test/2013/12/20//1387588537000-USATSI-7610008.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.