Wieści Garść – Klasa 2010 w kolejce po $$$

* Denver Nuggets i Timofey Mozgov doszli do porozumienia w sprawie nowego kontraktu. Rosjanin w ciągu najbliższych trzech sezonów wzbogaci się o $14mln. Negocjacje przebiegały spokojnie bo po pierwsze 27-latek zaliczył słaby sezon – Mozgov był w trzecim centrem w rotacji Nuggets. Jego średnie to skromne 2.5 punktu i 2.4 zbiórki w 8.7 minuty na parkiecie. On i jego agent nie mieli aż tak silnych argumentów, jakie mogliby mieć. Po drugie był on zastrzeżonym wolnym agentem (kwalifikowana oferta $3.9mln). Nuggets byli skłonni zakontraktować go za takie pieniądze lub wyrównać rozsądną ofertę z innych klubów. Ostatecznie stanęło na tym, że strony się dogadały. Teraz pod rządami nowego trenera Briana Shawa i po odejściu Kosty Koufusa do Memphis, Mozgov ma nadzieję na świeży start. Mecze Nuggets, jako podstawowy center zaczynać będzie JaVale McGee. Minuty dla jego zmienników to sprawa otwarta. z Rosjaninem powalczy o nie J.J. Hickson, który w Portland grał na środku ale nie jest wykluczone, że będzie też występował jako PF (na takiej pozycji grał w Kings i Cavs) wtedy Mozgov będzie miał prostą drogę do bycia (przynajmniej) pierwszym wchodzącym z ławki podkoszowym.

* Washington Wizards i John Wall prowadzą negocjacje w sprawie przedłużenia jego debiutanckiego kontraktu. Mówi się, że strony rozmawiają o pięcioletniej umowie za $80mln.
Rozmowy muszą zakończyć się przed 31. października tego roku. Jeśli tak się nie stanie, Wall 1. czerwca 2014 roku zostanie zastrzeżonym wolnym agentem z kwalifikowaną ofertą w wysokości $9.6mln na sezon 2014-15.
22-letni rozgrywający Wizards ma za sobą trzy sezony w NBA. Minione rozgrywki, mimo że zmarnowane prawie w połowie przez kontuzję lewego kolana (zagrał tylko w 49 meczach), były przełomowe w jego wykonaniu. Do tej pory krytykowany za jednowymiarową grę opartą wyłącznie na szybkości, skoczności i atletyzmie i małe umiejętności jeśli chodzi o rzut, Wall znacznie poprawił swoją skuteczność z gry i ograniczył asysty. Wizards mimo, że wyłączeni z walki o play-offy zaliczyli całkiem solidną drugą cześć sezonu ze zdrowym Wallem.
Jego średnie z minionych rozgrywek sięgnęły 18.5 punktu, 4 zbiórek, 7.6 asysty oraz 1.3 przechwytu.

* Sacramento Kings i DeMarcus Cousins zaczną niedługo negocjacje
w sprawie przedłużenia jego debiutanckiego kontraktu. Podkoszowy Kings, tak jak John Wall będzie mógł podpisać pięcioletnią umowę za $80mln. Pytanie czy Kings będą chcieli tyle mu dać.

*
W identycznej sytuacji co Wall i Cousins jest też Paul George z
Indiany, kolejny przedstawiciel draftu 2010. Pacers i agent zawodnika
prowadzą rozmowy w sprawie nowego kontraktu. Mają czas do rozpoczęcia sezonu.

* Charlotte Bobcats i Gerald Henderson doszli do porozumienia w sprawie trzyletniej umowy za $18mln. 25-latek ma za sobą cztery sezony w NBA i z roku na rok czyni stałe postępy. Zaczynał karierę od średniej wynoszącej 2.6 punktu. Za ostatnie rozgrywki kształtują się one na poziomie 15.5 punktu, 3.7 zbiórki, 2.6 asysty oraz 1 przechwytu. Trzeba też przypomnieć, że obrońca Bobcats miał bardzo dobrą końcówkę ostatniego sezonu. Za ostatnie 23 mecze notował  średnio prawie 24 punkty.
Henderson od kilku tygodni jest ulubionym zawodnikiem fanów Lakers w kategorii graczy, którzy nie są zawodnikami Lakers.

* Nie chcieli go Spurs, on szybko znalazł pracę gdzie indziej. Gary Neal związał się z Milwaukee Bucks dwuletnim, w pełni gwarantowanym kontraktem o wartości $7mln. W Teksasie szkoda im było $1.1mln na najbliższy sezon. Neal ma za sobą trzy sezony w NBA (wszystkie w
Spurs). Dał się poznać jako niezłej klasy strzelec i całkiem poprawny
obrońca. Jego statystyki z tego okresu 9.7 punktu, 2.2 zbiórki oraz 1.7
asysty.

* Mo Williams cały czas pozostaje bez pracy. Zawodnikiem interesują się m.in. Grizzlies, Heat i Spurs. 30-latek spędził ostatni sezon w Utah Jazz, gdzie notował prawie 13 punktów, 6.2 asysty, 2.4 zbiórki oraz 1 przechwyt.

* 39-letni Marcus Camby zwiąże się Houston
Rockets jednorocznym kontraktem za minimum dla weterana ($1.4mln). Weterana, jakiś czas temu zwolnili Toronto
Raptors a trafił tam na mocy wymiany z Knicks, która wysłała do Nowego
Jorku Andreę Bargnaniego.

* Derek Fishers nadal ma motywację do gry. Blisko 39-letni weteran zostaje w Oklahomie. Jego nowy, jednoroczny kontrakt wart jest $1.4mln (minimum dla weterana z jego stażem). Fish ma za sobą 17 sezonów w NBA!

* Alan Anderson związał się dwuletnim kontraktem z Brooklyn Nets. 30-latek grał ostatnio dla Toronto Raptors a wcześniej dla Charlotte Bobcats. Poprzedni sezon (czwarty) był dla niego najlepszy w karierze. Notował średnio 10.7 punktu, 2.3 zbiórki oraz 1.6 asysty. W marcu zdobył 35 punktów przeciwko Knicks.

* Chris Paul nie rezygnuje z gry dla reprezentacji. Raczej nie zobaczymy go w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Hiszpanii ale podczas Igrzys Olimpijskich w Rio w 2016 już tak. CP3 myślał o zakończeniu reprezentacyjnej kariery ale kiedy okazało się, że Mike Krzyżewski będzie prowadził drużynę narodową do 2016 roku, Paul wyraził chęć gry. Rozgrywający Clippers będzie miał wtedy 31 lat.

http://a2.espncdn.com/photo/2013/0708/003_E072213BWWXXX.A055.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.