Wieści Garść – Ron Artest w Miami?

* New York Knicks zwolnili Beno Udriha i Rona Artesta. Słoweńcem interesuje się kilka ekip i na pewno w ciągu najbliższych dni skończy się jego chwilowe bezrobocie ale to przyszłość 34-letniego Artesta, zwanego też też Mettą World Peace’m wzbudza największe emocje. Sam zawodnik pragnie związać się do końca tego sezonu z Heat, Spurs lub Thunder.

* Badanie
rezonansem magnetycznym wykazało, że
Nene z Wizards ma skręcone
więzadło poboczne piszczelowe (MCL) w lewym kolanie. Operacja nie będzie konieczna. Przerwa w grze może wynieść nawet 6 tygodni. Do urazu doszło w niedzielę w meczu z Cavs. Początkowo sądzono, że może być to kontuzja kończąca sezon Brazylijczyka. 31-letni Nene rozgrywa solidny sezon dla stołecznego klubu. Jego średnie to
14.2 punktu, 5.8 zbiórki, 3 asysty oraz 1.2 przechwytu.

* W obliczu utraty swojego podstawowego skrzydłowego na prawie 2 miesiące, Wizards najprawdopodobniej zaproponują (na początek) 10-dniowy kontrakt Drew Goodenowi. 32-latek został przed sezonem amnestionowany przez Milwaukee Bucks. W ciągu 11 lat w NBA zagrał już dla 9 ekip. Ciekawe czy potrafi wymienić wszystkich swoich trenerów z NBA?

* Glen Davis, zwolniony parę dni temu z Orlando Magic, zwiąże się kontraktem do końca sezonu z L.A. Clippers. 28-latek przez cztery lata grał w Bostonie dla Doca Riversa, obecnego coach Clippers. W 2008 roku razem sięgnęli po mistrzowski tytuł.

* Brooklyn zakontraktowali na 10-dni Jasona Collinsa. Pierwszy (czynny) gej NBA zadebiutował w niedzielnym meczu przeciwko L.A. Lakers stając się tym samym pierwszym zawodowym
sportowcem wśród czterech najważniejszych lig w USA, który oficjalnie
przyznał się do homoseksualizmu.

* 19. czerwca Dirk Nowitzki będzie obchodził swoje 36 urodziny. Kilkanaście dni wcześniej stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem. Niemiec planuje podpisać z Mavs nowy, dwu lub trzyletni kontrakt a po nim być może kilka jednorocznych umów. "Będę grał tak długo, jak będę chciał, tak długo jak będę czuł się dobrze. Stanie w rogu i rzucanie za trzy, to nie problem. Bieganie po całym boisku, walka o zbiórki, zasłony. To może być kłopot wraz z wiekiem. Do tego dochodzą letnie przygotowania do nowego sezonu. Jeśli kiedyś mi się to znudzi, będzie to oznaczać że trzeba kończyć karierę. Żeby reprezentować pewien poziom w tym wieku, trzeba to robić i trzeba włożyć w to konkretny wysiłek."

* Damian Lillard z Blazers odstąpi od swojego "butowego" kontraktu z Adidadem. Bić będą się o niego największe firmy z Nike, Jordanem, Reebokien i Under Armour na czele ale rozgrywający Portland nie wyklucza pozostania w stajni dotychczasowej firmy. Chodzi o to, że swoją umowę z Adidasem podpisywał zanim został Debiutantem Roku oraz graczem formatu All-Star. Teraz jego marketingowa wartość jest dużo, dużo większa a on chce to po prstu wykorzystać. Ma to szczęście, że kontrakt mu na to pozwala.

* JaVale McGee z Denver Nuggets doznał w listopadzie
przeciążeniowego złamania lewej piszczeli. Doraźne leczenie i odpoczynek nie dawały pożądanych efektów, dlatego klub zdecydował się zoperować nogę swojego 26-letniego centra. Oznacza to dla niego koniec sezonu 2013-14. McGee zagrał w tych rozgrywkach tylko w siedmiu meczach. Jego średnie to 7 punktów, 3.4
zbiórki oraz 1.4 bloku.

To już drugi przypadek w tym roku, który rzuca cień na kompetencje sztabu medycznego Denver Nuggets. Pod koniec stycznia dowiedzieliśmy się, że medycy z Kolorado pomylili się odnośnie leczenia lewego kolana Danilo Gallinariego.

* Kobe Bryant jeszcze przynajmniej przez trzy tygodnie nie wróci na parkiety NBA. Lider Lakers nie gra w NBA od 17. grudnia, po tym jak doznał złamania
bliższej nasady kości piszczelowej w lewym kolanie. Początkowo miał pauzować sześć tygodni. Dziś mija dokładnie dziesiąty tydzień przerwy w grze. Uraz goi się wolniej niż sądzone. Kobe odczuwa ból w kolanie, miewa też opuchliznę. 
Kobe stracił 19 pierwszych meczów Lakers. Wracał do zdrowia po zerwaniu Ścięgna Achillesa lewej nogi w kwietniu tamtego roku.
 
Póki co, po sześciu meczach tego sezonu jego średnie sięgają 13.8 punktu, 4.3 zbiorki, 6.3 asysty oraz 1.2 przechwytu a
także 5.7 straty (najwięcej w karierze).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.