Wolna agentura 2017. Dzień szósty

Coraz spokojniej, ale nadal dość ciekawie.

Milos Teodosic w końcu dał się namówić na NBA. 30-letni Serb przenosi swoje talenty do L.A. Clippers. Strony dogasały się w sprawie dwuletniej umowy wartej $12.3 mln. Drugi rok jest opcją zawodnika. Teo był pierwszym podającym Euroligi w minionym sezonie (6.8). Do tego, rzucał po 16.1 punktu w meczu.

Dion Waiters zostaje w Miami na kolejne cztery sezony. Heat zapłacą mu za to $52 mln. Usługami 25-latka zainteresowanych było kilka klubów. Lakers oferowali mu roczny deal warty $17 mln. Po bardzo słabym sezonie w Oklahomie, Waiters odbudował swoją karierę. Bardzo poważnie podszedł do treningu latem, znacząco schudł. Owocem tej tacy był najlepszy w karierze sezon – 15.8 punktu, 3.3 zbiórki oraz 4.3 asysty.

Andre Roberson zostaje w Oklahomie. Strony dogadały się w sprawie trzyletniej umowy wartej $30 mln. Na stole negocjacyjnym leżała też czteroletnia umowa, ale 25-latek postanowił przetestować wolny rynek ponownie nieco szybciej. Roberson został wybrany do drugiej piątki najlepszych defensorów za miniony sezon. Jego największym mankamentem są rzuty osobiste (42.3% w tamtym sezonie) oraz rzuty zza łuku (24.5%).

Richard Jefferson postanowił nie kończyć kariery. 37-latek po wakacjach rozpocznie swój 17 sezon w NBA. Cavs zapłacą mu za grę $2.5 mln.

– Z kolei z Cavs żegna się James Jones, który grał u boku LeBrona nieprzerwanie od sezonu 2010-11. Niespełna 37-letni weteran, po 14 sezonach w NBA, najprawdopodobniej zakończy karierę.     

– Z klasą zachowali się Grizzlies wobec Zacha Randolpha, który postanowił odejść do Sacramento. Klub z Memphis w otwartym liście podziękował mu za grę. Potem poinformowano, że jego koszulka z numerem #50 zostanie zastrzeżona.

– Z przyczyn finansowych, przejście Gordona Haywarda, odbędzie się na zasadzie sign-and-trade. Celtics w ten sposób uwolnią trochę pieniędzy w salary. Jednym z zawodników, który powędruje do Utah w takim scenariuszu, będzie Jae Crowder. 

http://cdn.newsday.com/polopoly_fs/1.12206849.1471808650!/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/display_960/image.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.