Wolna agentura 2018. Dzień czternasty

Kilka ciekawych podpisów, decyzji i transferów w ostatnich dniach. Może nic spektakularnego, ale na pewno interesującego.

– Jabari Parker, po czterech latach w Milwaukee, przenosi się do rodzinnego Chicago. 23-latek zgodził się podpisać z Bulls dwuletni kontrakt warty $40 mln. Drugi rok umowy jest opcją klubu. Kilkanaście godzin wcześniej, Bucks zrzekli się praw do swojego skrzydłowego, czyniąc go całkowicie wolnym agentem. Bucks poszli na rękę swojemu, byłemu już, zawodnikowi tym ruchem. Gdyby Parker był zastrzeżonym wolnym agentem, Bulls musieliby zaproponować mu umowę dłużą, niż dwuletnia. 1+1 to było coś, co obu stronom się opłaca i niesie za sobą mniejsze ryzyko. Parker ma za sobą dwie operacje więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie. Bulls, którzy i tak gdzieś muszą wydać pieniądze, by „zapchać” wymagany dolny próg salary nie ryzykują aż tak dużo. Parker, gdy zdrowy, jest niesamowitym talentem. Jeśli coś nie wypali, obie strony będą mogło pożegnać się za rok.

– Bulls zdecydowali się zwolnić 29-letniego Julyana Stone’a i 24-letniego Paula Zipsera. 

– Isaiah Thomas zgodził się podpisać roczny kontrakt o wartości $2 mln z Denver Nuggets.

– Brooklyn Nets zdecydowali się wytransferować Jeremy’ego Lina do Atlanty Hawks. Jastrzębie wyślą w zamian wybór w II rundzie draftu 2020 roku. Nets wyślą też do Atlanty wybór w II rundzie draftu 2025 roku oraz do wymieniania się wyborami w II rundzie draftu 2023 roku. Dla Nets to oszczędność $12.5 mln w schodzącym kontrakcie 29-letniego Lina.

– Nets i Nuggets dogadali się co do szczegółów następującego transferu: Kenneth Faried, Darrell Arthur, chroniony (1-12) wybór w I rundzie draftu 2019 oraz wybór w II rundzie któregoś z z draftów powędrują na Brooklyn. Do Denver z kolei powędruje Isaiah Whitehead. Dla Nuggets jest to ruch, który pomoże im zaoszczędzić pieniądze. Dzięki temu transferowi, w klubowej kasie ekipy z Kolorado zostaną $43 mln. Nuggets mają teraz 14 zakontraktowanych zawodników i są obecnie ok $8.7 mln poniżej progu podatku od luksus.

– Wayne Ellington zostaje na kolejny rok w Miami. Strony porozumiał się w sprawie rocznej umowy o wartości $6.3 mln. Z racji tego, że umowa jest tylko roczna, oraz z racji tego, że 30-latek nabył praw Birda, każdy transfer z jego udziałem, będzie musiał być wcześniej przez niego zatwierdzony.

– Jonas Jerebko związał się rocznym kontraktem o wartości $2.2 mln z Golden State Warriors. 31-letni Szwed został wcześniej zwolniony przez Utah Jazz.

– Channing Frye wraca do Cleveland na mocy rocznej umowy wartej $2.4 mln. 35-latek został oddany z Cavs do Lakers w lutym tego roku. 

– Bulls zwolnili Seana Kilpatricka. 28-latek bronił barw czterech klubów w tym sezonie. Rozgrywki zaczął w Nets, potem trafił do Bucks. Niecałe trzy tygodnie w marcu był w Clippers by na koniec znaleźć się w Bulls.

– James Ennis i Houston Rockets porozumieli się w sprawie dwuletniej umowy. Drugi rok kontraktu jest opcją zawodnika. 28-latek podzielił ostatni sezon między Memphis i Detroit. 

– Bryn Forbes zostaje na kolejne dwa lata w San Antonio. Strony dogadały się w sprawie dwuletniej umowy. 24-latek ma za sobą dwa sezony w barwach Spurs.

– Shabazz Napier zgodził się podpisać dwuletni kontrakt z Brooklyn Nets. Drugi rok umowy jest opcją klubu. 27-latek spędził ostatnie dwa sezony w Portland. W minionym sezonie był dość ważnym punktem rotacji Blazers. Grał po 20 minut na mecz i produkował ponad 8 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty i 1 przechwyt.

– Jimmy Butler oficjalnie poinformował, że nie przedłuży tego lata kontraktu z Wolves. Czy to oznacza, że dni Jimmy’ego w Minnesocie są policzone? Może. Ale ten ruch był czysto biznesowy. W te wakacje, 28-letni Butler był uprawniony do podpisania czteroletniego kontraktu o wartości $110 mln. Za rok będzie mógł związać się z Wolves pięcioletnią umową o wartości $190 mln, lub czteroletnią, z jakimkolwiek innym klubem, wartą $141 mln.

NEWS:

Lonzo Ball przeszedł artroskopową operację lewego kolana. Zabieg dotyczył uszkodzonej łąkotki. Lakers spodziewają się, że ich 20-letni rozgrywający, będzie w 100% gotowy do gry przed rozpoczęciem obozów treningowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.