Wolna agentura 2018. Dzień dwudziesty pierwszy

W cieniu transferów Melo, DeRozana i Leonarda, miały miejsce inne, mniejsze ruchy w ostatnich dniach. Oto one:

– Los Angeles Clippers i Montrezl Harrell dogadali się w sprawie dwuletniego kontraktu o wartości $12 mln. 

– Michael Beasley zgodził się podpisać roczną umowę z Los Angeles Lakers. Jej wartość wynosi $3.5 mln. 

– Yogi Ferrell dogadał się z Dallas Mavericks w sprawie dwuletniego kontraktu wartego $5.3 mln…po czym wrócił na wolny rynek a następnie związał się z Sacramento Kings. Dwuletnia umowa warta jest $6.2 mln. Kila procent dla agenta, z niecałego miliona różnicy w kontraktach, piechotą nie chodzi.

– Jeśli jesteśmy już w stolicy Kalifornii, to Nemanja Bjelica był już dogadany z 76ers w sprawie rocznej umowy wartej $4.4 mln… po czym wrócił na wolny rynek a następnie związał się z Sacramento Kings. I tu różnica w wartości umowy, jak i jej długości, jest znacząca. 30-letni Serb zgodził się podpisać trzyletnią umowę za $20.5 mln. Trzeci rok nie jest gwarantowany.  

– Los Angeles Clippers postanowili zatrzymać Milosa Teodosica w składzie na nadchodzące rozgrywki. 31-letni Serb zarobi w tym sezonie $6.3 mln. Gdyby klub z L.A. zdecydował się go zwolnić, tylko $2.1 mln było sumą gwarantowaną w umowie. Clippers mają w tej chwili aż ośmiu nominalnych obrońców w składzie, co może oznaczać, że przed rozpoczęciem nowego sezonu, będziemy świadkami jakiejś wymiany.

– Alex Len dogadał się z Atlantą Hawks w sprawie dwuletniego kontraktu o wartości $8.5 mln. 25-letni Ukrainiec spędził pięć lat w Phoenix. Rok temu był zastrzeżonym wolnym agentem. Nie dogadał się w sprawie nowego kontraktu i zagrał miniony sezon na mocy kwalifikowanej oferty za $4.2 mln. 

– Cleveland Cavaliers zwolnili Kendricka Perkinsa. Tak, Perk od kwietnia był w ich składzie.

– Sacramento Kings wysłali Garretta Temple do Memphis Grizzlies za Bena McLemore’a, Deyontę Davisa, wybór w II rundzie draftu 2021 roku oraz pewną sumę pieniędzy.

– Dante Cunningham i San Antonio Spurs porozumieli się w sprawie rocznego kontraktu wartego $2.5 mln.

– Brooklyn Nets wysłali Darrella Arthura do Phoenix Suns w zamian za Jareda Dudley’a i wybór w II rundzie draftu 2021 roku. Wybór jest chroniony w top35. Kontrakt Arthura ($7.4 mln) prawdopodobnie zostanie wykupiony. To samo może stać się z umową Dudley’a w Nets ($9.5 mln). 

– 76ers wysłali Richauna Holmesa do Suns w zamian za pewną sumę pieniędzy. Szóstki potrzebowały miejsca w salary, żeby podpisać umowę z Jonahem Boldenem (4 lata, $7 mln).

– Thunder wysłali Dakari Johnsona do Magic za Rodney Purvis. Umowa Purvisa nie jest gwarantowana i zapewne zostanie zwolniony. Thunder robią co mogą, by jeszcze bardziej zredukować swój podatek od luksus.

– Bulls podpisali dwuletnią umowę z Antonio Blakeney’em. 21-latek był rok temu graczem Byków na mocy kontraktu two-way.   

– Nuggets podpisali trzyletnią umowę z Monte Morrisem. Umowa warta jest $4.8 mln. Trzeci rok nie jest gwarantowany. 23-latek był rok temu graczem Nuggets na mocy kontraktu two-way.

NEWS:

Michael Porter Jr, czternasty wybór tegorocznego draft, przeszedł kolejną operację pleców. 20-latek ma nadzieję, że nie oznacza to dla niego końca sezonu, jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.