Wolna agentura 2018. Paul George zostaje w OKC!

1 lipca to oficjalny początek transferowego okna w NBA. Utarło się, że drużynom, którym zależy najbardziej na danych zawodnikach, dzwonią do nich, lub wręcz osobiście ich odwiedzają, już minutę po północy z 30 czerwca na 1 lipca. Poniżej wszystkie ruchy, które miały i mieć będą miejsce w ostatnich, jak i najbliższych godzinach. 

– Paul George zdecydował się zostać w Oklahomie. Thunder zapłacą mu $137 mln, na mocy czteroletniego kontraktu. Ostatni rok umowy jest opcją zawodnika.

– Kevin Durant i Golden State Warriors dogadali się w sprawie dwuletniej umowy wartej $61.5 mln. Jest to umowa 1+1 ($30 mln + $31.5 mln). Wiele wskazuje na to, że KD również za rok, z przyczyn finansowych, wejdzie na wolny rynek, by zamiast $31.5 mln na rozgrywki 2019-20 zarabiać przynajmniej $38 mln.

– Nikola Jokic i Denver Nuggets porozumieli się w sprawie pięcioletniego, maksymalnego kontraktu o wartości $148 mln. 

– Chris Paul zostaje w Houston. Strony porozumiały się w sprawie czteroletniej, maksymalnej umowy wartej $160 mln.

– DeAndre Jordan i Dallas Mavericks porozumieli się w sprawie rocznego kontraktu o wartości $24 mln. To niemal dokładnie tyle, ile wynosiła opcja Jordana w ostatnim roku umowy z L.A. Clippers.

– Rudy Gay zostaje w San Antonio. Strony porozumiały się w sprawie rocznej umowy wartej $10 mln. 32-latek miał na najbliższe rozgrywki opcję gracza gracza wartą $8 mln od Spurs. Wszedł na wolny rynek w poszukiwaniu lepszej umowy. Jak się okazało, był to ruch warty $2 mln. 

– Will Barton zostaje w Denver Nuggets. Strony dogadały się w sprawie czteroletniego kontraktu wartego $54 mln. Czwarty rok umowy jest opcją zawodnika.

– Ersan Ilyasova zgodził się podpisać trzyletni kontrakt o wartości $21 mln z Milwaukee Bucks. Ostatni rok umowy nie jest gwarantowany.

– Joe Harris zostaje w Nets. Strony zgodziły się na dwuletni kontrakt warty $16 mln.

– Doug McDermott odchodzi z Dallas i przenosi się do Indiany. Pacers zaproponowali mu trzyletni kontrakt warty $22 mln. 26-latek przystał na jego warunki.

– Jerami Grant zostaje w Oklahomie. Strony dogadały się w sprawie trzyletniej umowy wartej $27 mln.

– Aron Baynes zostaje w Bostonie. Celtics zaproponowali mu dwuletnią umowę wartą $11 mln. Drugi rok jest opcją zawodnika.

– Trevor Ariza odchodzi z Houston. Skusili go Phoenix Suns rocznym kontraktem o wartości $15 mln.

– Ed Davis odchodzi z Portland i przenosi się na Brooklyn. Nets zaproponowali mu roczny kontrakt warty. $4.4 mln. 

– Omri Caspi i Memphis Grizzlies porozumieli się w sprawie rocznego kontraktu.

– Derrick Rose i Minnesota Timberwolves dogadali się w rocznej umowy wartej $2.3 mln.

– Marco Belinelli i San Antonio Spurs porozumieli się w sprawie dwuletniego kontraktu o wartości $12 mln. Dla 32-letniego Włocha jest to powrót do Spurs, po czterech latach w Kings, Hornets, Hawks i 76ers. Belinelli grał w San Antonio w latach 2013-2015. W 2014 roku sięgnął z nimi po mistrzowski tytuł. 

– Gerald Green zostaje w Houston na kolejny rok. Rockets zapłacą mu za to $2.4 mln. 

 

 

* Liga NBA ogłosiła informację o progach salary cap najbliższe trzy sezony. Wygląda to tak: $101.9 mln na nadchodzące rozgrywki, $109 mln na rozgrywki 2019-20 oraz $116 mln na sezon 2020-21. Luxury Tax na najbliższy sezon wynosi $123 mln. Dalej – mid level exception dla drużyn, które nie płacą luxury tax wyniesie $8.6 mln. Dla tych, które płacą będzie to $5.3 mln. Room exception $4.4 mln. Umowa bi-annual sięgnie $3.4 mln.

* Po podpisaniu Paula Georgea i Jerami Granta oraz po tym, jak Carmelo Anthony zdecydował się wykorzystać opcję w kontrakcie na nadchodzący sezon (prawie $28 mln), Thunder, na ten momentu, będą płacić swoim zawodnikom aż $156 mln w nadchodzącym sezonie. Podatek od luksusu wyniesie ok $130 mln. Będzie to najdroższy pojedynczy sezon w historii NBA.

1 comment on “Wolna agentura 2018. Paul George zostaje w OKC!

  1. Pingback: Paul George podpisał z Clippers nowy, maksymalny kontrakt – Karol Mówi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.