Wolna agentura 2018. W blasku Króla

Historią drugiego dnia tegorocznej wolnej agentury, była niewątpliwie wieść o tym, że LeBron James, trzeci raz w karierze zmienia klub. W oślepiającym blasku tego wydarzenia, miały miejsce inne, całkiem ciekawe ruchy. Oto one:

– Rajon Rondo również przenosi swoje talenty do Lakers. Klub z L.A. zapłaci mu $9 mln na mocy jednorocznej umowy.

– Lakers postanowili zrzec się praw do zastrzeżonego wolnego agenta Juliusa Randle’a. 23-latek bardzo krótko był bez pracy. Już kilka godzin po ogłoszeniu tej informacji zgłosili się do niego New Orleans Pelicans. Strony przystały na warunki dwuletniego kontraktu o wartości $18 mln.

– Derrick Favors zostaje w Utah Jazz. Strony dogadały się w sprawie dwuletniego kontraktu o wartości $36 mln. Pieniądze z drugiego roku umowy nie są gwarantowane. 

– Nerlens Noel opuszcza Mavs i przenosi się do Thunder na mocy dwuletniej umowy za ligowe minimum. Drugi rok kontraktu jest opcją gracza. W tym miejscu przypomnę tylko, że dokładnie rok temu pan Noel i jego agent odrzucili propozycję czteroletniej umowy wartej $70 mln od Mavs. 

–   J.J. Redick zostaje na kolejny sezon w 76ers. Strony porozumiały się w sprawie rocznej umowy o wartości $13 mln. 34-latek, w minionym sezonie, swoim pierwszym w Filadelfii, zarobił $23 mln.

-Aaron Gordon i Orlando Magic porozumieli się co do szczegółów czteroletniego kontrakt wartego $84 mln. 22-latek był zastrzeżonym wolnym agentem i miał prawo słuchać ofert innych klubów a Magic mieli prawo je potem wyrównywać. Max deal w jego przypadku brzmiał $114 mln w cztery lata.

– Mario Hezonja będzie od nowego sezonu zawodnikiem New York Knicks. Strony doszły do porozumienia w sprawie rocznej umowy o wartości $6.5 mln.  

– Elfrid Payton przenosi się do Nowego Orleanu. Za rok gry Pelikany zapłacą mu $2.7 mln. 24-latek został wytransferowany z Orlando do Phoenix w trakcie ubiegłych rozgrywek. 

– Thabo Sefolosha zostaje w Utah Jazz. 34-letni Szwajcar podpisał rok temu dwuletnią umowę z klubem z Salt Lake, która w drugim roku była opcją drużyny. Jazz postanowili wykorzystać tę opcję. Jej wartość to $5.25 mln.

– Jose Calderon, król szynki, przenosi się z Cleveland do Detroit. Pistons zapłacą mu $2.4 mln za rok gry bądź siedzenia na ławce.

– Salah Mejri zostaje w Dallas. 32-letni Tunezyjczyk zgodził się podpisać roczny kontrakt za minimum. Mejri, przed przyjściem do NBA, grał w Realu Madryt i był kolegą Doncica.

– Glenn Robinson III porozumiał się z Detroit Pistons w sprawie dwuletniej umowy o wartości $8.3 mln. Drugi rok umowy jest opcją zawodnika.

– Derrick Jones Jr związał się z Miami Heat dwuletnim kontraktem o wartości $3.16 mln. Jest to ligowe minimum. Pieniądze z pierwszego roku umowy są gwarantowane. Z drugiego ($1.65 mln) wstępnie nie są, ale mogą być. 21-latek zaczął karierę w Suns. W ich barwach wystąpił w ubiegłorocznym konkursie wsadów. Do Miami trafił w grudniu 2017 roku, na mocy kontraktu two-way. 

– Brandon Jennings zostaje w Bucks. Klub z Wisconsin miał prawo zwolnić swojego weterana lub zagwarantować jego kontrakt na nowy sezon ($2.2 mln).

– Nik Stauskas, ósmy wybór draftu 2014 roku, odchodzi z 76ers by związać się z Portland Trail Blazers roczną umową za ligowe minimum.

– Luke Kornet i New York Knicks dogadali się w sprawie rocznej umowy za $1.6 mln. Niespełna 23-letni zawodnik grał w poprzednim sezonie w Nowym Yorku na mocy kontraktu two-way. 

– Fred „Postaw Na Samego Siebie” VanVleet i Toronto Raptors porozumieli się w sprawie dwuletniego kontraktu wartego $18 mln.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.