Wolves i Hawks handlują

Kluby Atlanta Hawks i Minnesota Timberwolves dogadały się w sprawie wymiany, na mocy której Jeff Teague i Treveon Graham przeniosą się do Atlanty. W przeciwnym kierunku powędruje Allen Crabbe.
Hawks od dłuższego już czasu poszukiwali zmiennika dla Trae Younga. 31-letni Teague zaczął swoją karierę w Atlancie, w roku 2009. Po siedmiu sezonach został oddany do Indiany Pacers. Tam spędził rok, by następnie związać się z Minnesotą trzyletnim kontraktem o wartości $57 mln, który wygasa z końcem tych rozgrywek. Teague notuje w tym sezonie 13 punktów, 2 zbiórki i 6 asyst na mecz.
26-letni Graham gra swój czwarty sezon w NBA. Miał miejsce w rotacji Leśnych Wilków, ale jego rola nie była znaczna (5 punktów i 3 zbiórki na mecz).

Crabbe to beneficjent szalonych wakacji 2016 roku. Wtedy, jako gracz Blazers dostał ofertę czteroletniego kontraktu wartego $75 mln od Brooklyn Nets. Blazers ofertę wyrównali. Jego kontrakt również wygasa po tym sezonie. 27-latek gra w tym sezonie na poziomie 5 punktów, 2 zbiórek oraz 1 asysty.

Ruch ten daje Atlancie zmiennika dla młodego Younga. Bliżej zamknięcia okna transferowego w NBA, schodzący kontrakt Teague’a może przydać się do dalszych ewentualnych wymian.
Dla Minnesoty ruch ten oznacza zwolnienie jednego miejsca w składzie. Mówi się, że Wolves będą jeszcze aktywni przed zamknięciem okna. Na ich radarze są zawodnicy, którzy potrafią rozgrywać. Ostatnio starali się pozyskać Aarona Holiday’a z Pacers, ale rozmowy upadły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.