Wolna agentura 2016: Już spokojnie ale nadal ciekawie

Ruchy nie powalają już na kolana ale cały czas jest ciekawie. Jedni tracą swoich zadaniowców, inni ładnie wzmacniają swoje ławki. One man’s trash is another man’s treasure…

Tim Frazier i Pelicans dogadali się w sprawie dwuletniej umowy o wartości $4.1 mln. 25-latek zaczął tamten sezon w Portland, gdzie grał śladowo. Po przenosinach do Nowego Orleanu wywalczył sobie miejsce w rotacji i całkiem nieźle sobie radził. 13 punktów, 4 zbiórki, 7 asyst i ponad 1 przechwyt z ławki musiało zostać docenione. 

Wayne Ellington przenosi się z Brooklynu do Miami. Strony porozumiały się w sprawie dwuletniej umowy o wartości $12 mln.

James Johnson odchodzi z chłodnego Toronto do słonecznego Miami. 29-latek zgodził się podpisać roczny kontrakt warty $4 mln.

Andrew Harrison i Grizzlies dogadali się w sprawie trzyletniej umowy, której wartość nie jest jeszcze znana. 21-latek był 44 wyborem poprzedniego draftu. Miniony sezon spędził w D-League’s w ekipie Iowa Energy. Andrew ma brata Aarona, który grał w Charlotte Hornets.

Meyers Leonard i Blazers dogadali się w sprawie czteroletniej umowy wartej $41 mln. 24-latek ma za sobą cztery sezony w Portland. 

Udonis Haslem zostaje na kolejny rok w Miami. Heat zapłacą mu za to $4 mln.

Portland Trail Blazers postanowili wyrównać ofertę Brooklyn Nets dla ich zastrzeżonego wolnego agenta Allena Crabbe’a ($75 mln płatne w cztery lata. Razem z bonusami, wartość umowy może skoczyć do $83 mln).

Tyler Johnson zostaje w Miami. Heat postanowili wyrównać ofertę Brooklyn Nets (czteroletni kontrakt warty $50 mln). Ana Wade’a nie mieli…

Willie Reed i Miami Heat dogadali się w sprawie dwuletniego kontraktu wartego $2 mln. 26-latek ma za sobą sezon na Brooklynie.

– 32-latni Jarrett Jack przenosi się do Atlanty na mocy rocznego kontraktu za minimum dla weterana.

Greivis Vasquez związał się z Nets rocznym kontraktem, którego wartość nie jest jeszcze znana.

Jared Sullinger odchodzi z Bostonu do Toronto. Raptors zapłacą mu $6 mln na mocy jednorocznego kontraktu.

Kris Humphries zostaje w Atlancie. Strony porozumiały się w sprawie jednorocznej umowy o wartości $4 mln.

Sasha Vujacic zostaje na kolejny rok w Knicks. 32-latek przystał na minimum dla weterana z jego stażem w NBA.

– Spurs postanowili nie wyrównywać oferty Detroit Pistons dla Bobana Marjanovica (trzyletni kontrakt o wartości $21 mln).

Luis Scola zgodził się podpisać roczny kontrakt z Brooklyn Nets. Jego wartość nie jest znana.

Justin Hamilton i Nets porozumieli się w sprawie dwuletniego kontraktu wartego $6 mln. 26-latek spędził ostatni sezon w Minnesocie.

Isaiah Canaan przenosi z Filadelfii do Chicago na mocy dwuletniego kontraktu wartego $2.2 mln. 25-latek ma za sobą cztery sezony w NBA (2 w 76ers i 2 w Rockets).


Wymiana: Miami Heat pozyskali Luke’a Babbitta z Pelicans. W zamian wysłali wybór w II rundzie draftu 2018 roku oraz pewną sumę pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.