Wraca format Wschód-Zachód podczas All-Star Game

NBA ogłosiła, że wraca do formatu Wschód-Zachód podczas All-Star Game. Nowy-stary format będzie obowiązywał już w tym sezonie, zatem 18 lutego przyszłego roku, w Indianapolis, zobaczymy gwiazdy wschodu podejmujące gwiazdy zachodu.

Indiana, to bardzo koszykarski region USA. Między innymi z tego względu, NBA uznała, że to idealna okazja, by wrócić do korzeni sposobu rozgrywania Meczu Gwiazd. A zatem będzie to tradycyjne spotkanie złożone z czterech 12-minutowych kwart, z tradycyjnym systemem  punktacji. W każdym ze składów znajdzie się po 12 zawodników.

Obie drużyny nadal będą mieć swoich kapitanów. A będą nimi, jak do tej pory, dwaj gracze, którzy zgromadzą najwięcej głosów od kibiców z obu konferencji.

Z nowości ostatnich lat które się utrzymały będzie to, że drużyny, poza walką o wygraną samą w sobie, nadal będą rywalizować o zwycięstwo w każdej kwarcie na rzecz wybranej przez siebie organizacji charytatywnej.

Mecz Gwiazd NBA w 2024 roku będzie transmitowany przez TNT w Stanach Zjednoczonych i ma dotrzeć do fanów w ponad 200 krajach i terytoriach w ponad 50 językach. Indianapolis będzie gospodarzem Meczu Gwiazd NBA po raz pierwszy od 1985 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.