Zak…wił z laczka poprawił z kopyta

Tak to się robi chłopaki – może powiedzieć stary wyjadacz Mitch Kupchak swoim domorosłym kolegom po fachu, którym się wiele wydaje a kiedy przychodzi co do czego to okazuje się, że niewiele mogą.
Wczorajszy deal jest już kompletny w 100% i ostatecznie wygląda tak:

Lakers otrzymują Dwighta Howard, Chrisa Duhona oraz Earla Clarka z Orlando.

Nuggets dostają Andre Iguodalę z 76ers.

76ers pozyskują Andrew Bynuma z Lakers oraz Jasona Richardsona z Magic.

I na koniec Magic w zamian za Howarda dostają Arrona Afflalo, Ala Harringtona, Nikolę Vucevica od Denver, zabezpieczone wybory w I rundzie draftu od każdej z trzech, biorących udział w wymianie ekip. Dodatkowo Magic dostaną od Sixers Moe Harklessa, ich 15 wybór tegorocznego draftu a od Lakers Josha McRobertsa i Christiana Eyengę.

Nic się nie zmieniło – nadal świetnie dla Lakers, dobrze dla Nuggets i Sixers a średnio/słabo dla Magic.
Rob Hennigan chciał
wyd..mać Freda (Kupchaka) a tymczasem to Fred wyd..mał jego.
Zanim jeszcze padło nazwisko Pau Gasola, menadżer Lakers usłyszał "yes", zaśmiał się w duchu poklepał młodego partnera w negocjacjach, pomyślał "frajer" i życie toczy się dalej w Lakerlandzie.
Ale to nie koniec. Kilka godzin później zakontraktował niezłej klasy strzelca Jodie Meeksa (2-letnia umowa za $3 mln). I tak oto Lakers wracają do gry. Nash, Jamison, Howard i jeszcze 2 wolne miejsca w składzie na nowy sezon. Wprawdzie już prawie $98 mln w salary na sezon 2012-2013 ale cóż… Los Angeles to nie Charlotte, to nie Milwaukee z całym szacunkiem dla tych miast.
Możesz wziąć nowe CBA i podetrzeć nim sobie ręce jedząc frytki w pierwszym rzędzie w Staples Center patrząc jak Kobe rzuca, Steve podaje, Dwight zbiera, blokuje i błaznuje…
Kiedy Mitch Kupchak handluje, nie pytaj o zasadność decyzji tylko patrz i rób notatki. Nie zapominajmy, że przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu, tuż po zakończeniu lockutu miał już CP3 ale Stern ostatecznie zablokował deal. Gdyby tego nie zrobił, kwestią czasu było ściągnięcie już wtedy Howarda bo do ściągnięcia Paula, Kupchak nie potrzebował Bynuma, który posłużyłby jako element w wymianie z Magic.

Dwight Howard and Mitch Kupchak - Los Angeles Lakers Introduce Dwight Howard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.