Złe wieści dla fanów 76ers

Jason Richardson nie zagra już w tym sezonie. Obrońca 76ers opuścił ostatnich osiem meczów z powodu zapalenia błony maziowej w lewym kolanie. Brak pozytywnej reakcji stawu na odpoczynek zmusił sztab "Szóstek" do bardziej szczegółowych badań a te wykazały, że J-Rich ma rozerwanie chrząstki w kolanie o wielkości ponad 2cm. Oczywiście w tej sytuacji nie odpoczynek a operacja jest jedyną rzeczą, która może mu pomóc. Zabieg ma odbyć się w przyszłym tygodniu. Czas potrzeby na pełny powrót do zdrowia ma wynieść od 6 do nawet 9 miesięcy.
Weteran z 12-letnim stażem w NBA zagrał dla 76ers 33 mecze w tym sezonie (wszystkie w wyjściowej piątce). Jego średnie sięgnęły 10.5 punktu, 3.8 zbiórki, 1.5 asysty oraz 1.2 przechwytu.

Thaddeus Young straci ok. trzy tygodnie rozgrywek z powodu naciągnięcia mięśnia dwugłowego lewej nogi. Do urazu doszło w poniedziałkowym meczu Sixers-Magic (78-61). Young gdy dowiedział się od lekarzy o rodzaju urazu, zrobił wielkie "uuff". Podobno kiedy doszło do kontuzji, skrzydłowy Filadelfii poczuł, coś bolesne ukłucie w mięśniu i coś w rodzaju pękającej gumowej taśmy. Początkowo myślał, że sezon jest już dla niego skończony.
Szczęściem w nieszczęściu dla drużyny z Pensylwanii może być też kalendarz. W związku ze zbliżającą się przerwą na Mecz Gwiazd, 76ers grają tylko 7 meczów do 26 lutego.
Young jest w tym sezonie jednym z najważniejszych elementów rotacji coacha Collinsa. Do momentu kontuzji, zagrał we wszystkich 47 meczach tego sezonu. Jego średnie wynoszą 14.9 punktu (52% z gry), 7.4 zbiórki, 1.7 asysty oraz 1.6 przechwytu.

Thaddeus Young, Jason Richardson, James Harden, Carlos Delfino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.