Allen Iverson wraca do gry

Allen Iverson, była gwiazda NBA wraca do gry. Niestety dla fanów jego talentu, nie jest to NBA lecz…Dominikana.

Iverson zagra dla drużyny Pueblo Nuevo – przedstawiciela jednej z lig regionalnych. Milton Nunez, prezydent klubu nie wyjawił ile wynosić będzie gaża dla gracza znanego kiedyś jako "The Answer". Kontrakt ważny będzie przez miesiąc.
Były gracz 76ers, Nuggets, Pistons i Grizzlies ma zadebiutować na Dominikanie już w najbliższą niedzielę w meczu z Gregorio Urbano Gilbert.

Iverson, ustami swojego agenta zapewnia że mimo, iż nie grał ostatnio w żadnej drużynie, to jest w dobrej formie, ponieważ regularnie trenuje i ma wszystko czego Pueblo Nuevo potrzebuje.

36-letni Iverson ostatni raz w NBA widziany był w 2010 roku. Potem zaliczył przygodę z tureckim Besiktasem Stambuł.
Jego średnie z całej kariery (914 meczów, 901 startów, średnio 41.1 minuty na mecz) wynoszą 26.7 punktu, 6.2 asysty, 3.7 zbiórki oraz 2.2 przechwytu na mecz.
– Jest MVP sezonu z 2001 roku, kiedy doprowadził 76ers do Finału NBA.
– 11 razy wybierany do All-Star Game (MVP z 2001 i 2005 roku).
– Król strzelców NBA (1999, 2001-2002, 2004-2005).

….I nie zagra. Z tylko sobie znanych przyczyn jego przylot na Dominikanę został odwołany. Smutny koniec kariery niegdyś, w sumie nie tak dawno temu, wybitnego koszykarza. Nie chodzi mi tylko o ten epizod ale ogólnie. Facet, który zarobił z samej ligi grubo ponad $100 mln. musi tułać się po pół-amatorskich ligach, żeby związać koniec z końcem i spłacić wierzycieli. Hazard, alkohol, kobiety i kto wie co jeszcze. Przykro patrzeć….. 


MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.