Blazers i Cavs handlują graczami

Cleveland Cavaliers i Portland Trail Blazers dogadali się w sprawie wymiany, na mocy której Rodney Hood przeniesie się do Oregonu. Do Ohio powędrują Wade Baldwin oraz Nik Stauskas i jego wygasający po sezonie kontrakt. Co ważniejsze, Cavs dostaną też dwa wybory w drugich rundach draFtu 2021 oraz 2023 roku. Tankujący w tych rozgrywkach Kawalerzyści kontynuują tym samym politykę gromadzenia picków w drafcie. Po wcześniejszych wymianach z udziałem Kyle’a Korvera, George’a Hilla i Sama Dekkera, Cavs pozyskali łącznie aż siedem wyborów – jeden w I rudzie, sześć w II.

Hood, jako zastrzeżony wolny agent nie dogadał się z Cleveland w sprawie nowego kontraktu minionego lata. Związał się z nimi roczną, kwalifikowaną umową wartą $3.4 mln. Dzięki temu otrzymał prawo zawetowania każdej potencjalnej wymiany z jego udziałem. Tej z Blazers dał zielone światło, mimo że straci przez to swoje prawa Birda. Przekonała go wizja grania w ekipie aspirującej do play-offs. Blazers będą mogli zaproponować mu latem np. Mid-level exception.    

Rodney Hood, w swoim piątym sezonie w NBA gra na poziomie 12.2 punktu, 2.5 zbiórki i 2 asyst.

Blazers od jakiegoś czasu poszukiwali wartościowych zmienników dla swoich dwóch obwodowych gwiazd Lillarda i McColluma. Hood może grać na obu pozycjach. Z pewnością przyda się w rotacji Terry’ego Stottsa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.