John Wall zerwał ścięgno Achillesa!

O ogromnym pechu może mówić John Wall. Do operowanej w styczniu ostrogi piętowej lewej stopy, rozgrywający Wizards będzie musiał dopisać kolejny zabieg chirurgiczny. Ten niestety będzie najpoważniejszy ze wszystkich dotychczasowych. 

28-latek doznał zerwania ścięgna Achillesa lewej nogi, po tym, jak niefortunnie poślizgnął się i upadł we własnym domu. Data operacji nie jest jeszcze ustalona. Czas, potrzebny do powrotu do gry po tego typu zabiegach, sięga zazwyczaj około roku.

To fatalna wiadomość dla klubu ze stolicy Stanów Zjednoczonych. 28-letni Wall, od przyszłego sezonu będzie pobierał ogromną pensję z tytułu czteroletniego „supermax” kontraktu o wartości $170 mln. W pierwszym roku jego trwania, na konto Walla wpłynie $38.1 mln. W drugim $41.2 mln. W trzecim $44.3 mln. I wreszcie w ostatnim aż $47.3 mln. Operacja ścięgna Achillesa będzie już jego czwartą operacją na przestrzeni ledwie dwóch lat. W 2016 roku, Wall przeszedł operacje obu kolan. Wizards próbowali badać w tym sezonie rynek, jeśli chodzi o potencjalne scenariusze wytransferowania Walla. Dotarło do nich, że będzie to bardzo trudne, by nie powiedzieć niemal niemożliwe. W lidze bogatej w rozgrywających, będzie ciężko znaleźć kupca na 28-latka po czterech operacjach, w tym tej najcięższej dla sportowca, z gigantycznym kontraktem, z całą masą mankamentów i ograniczeń w grze. Największym problemem Walla było od lat to, że w swoich własnych oczach, uważał się za gracza lepszego, niż w rzeczywistości był. I to akurat nie było największym problemem, bo zawodowi sportowcy zazwyczaj tak mają. Problemem staje się to w połączeniu z kłopotami zdrowotnymi oraz kontraktem, który sugeruje że dany gracz jest ścisłą elitą ligi. A nie jest. Drużna z Wallem, jako pierwszą opcją, to najwyżej druga runda play-offs na Wschodzie. Drużyna z Wallem, jako pierwszą opcją, co sugerowałby nowy kontrakt, nie będzie grać o tytuł. Na tym polega tragizm tej sytuacji dla Wizards.

Wall grał w tym sezonie na poziomie 20.7 punktu, 3.6 zbiórki, 8.7 asysty oraz 1.5 przechwytu. Washington Wizards, z bilansem 22:31, są w tej chwili na dziesiątym miejscu na Wschodzie. Ich bilans bez Walla w składzie wynosi 9:9 w tych rozgrywkach.

1 comment on “John Wall zerwał ścięgno Achillesa!

  1. Pingback: John Wall w Rockets, Russell Westbrook w Wizards! – Karol Mówi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.