Boris Diaw zakończył karierę

Boris Diaw postanowił zakończyć profesjonalną karierę. W NBA spędził 14 lat. Swój ostatni sezon (2016-17) rozegrał w barwach Utah Jazz. W 2014 roku zdobył mistrzowski tytuł z San Antonio Spurs. Minione rozgrywki spędził we francuskiej ekstraklasie, w klubie Levallois Metropolitans. 

Francuski LeBron. Oczywiście z zachowaniem wszelkich proporcji. Boiskowy inteligent, którego zawsze przyjemnie mi się oglądało. Na przestrzeni swojej kariery w NBA, grał lub grywał na wszystkich pięciu pozycjach. Jeśli o LeBronie mowa, to Diaw robił świetną pracę kryjąc go, podczas Finałów 2014 roku. Diaw był w tamtej serii drugim zbierającym i pierwszym podającym Spurs. Złoty medalista EuroBasketu 2013, srebrny w 2011. Brązowy w 2015 i 2005. Wreszcie brązowy medalista Mistrzostw Świata z Hiszpanii. Koneser dobrych win, dobrej kawy i dobrego życia. 

W NBA bronił barw Hawks, Suns, Bobcats, Spurs i Jazz. Za rozgrywki 2005-06 zgarnął nagrodę dla gracza, który poczynił największe postępy.

W 2015 roku, w Lille, spotkałem Diawa i resztę reprezentacji Francji…przy śniadaniu. Na przestrzeni lat, miałem okazję kilka razy z nim rozmawiać. Zawsze miły, uśmiechnięty, interesujący w dyskusji, zabawny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.