Bucks, Cavs i Wizards handlują graczami

Milwaukee Bucks, Cleveland Cavaliers i Washington Wizards porozumieli się w sprawie szczegółów trójstronnej wymiany, która wygląda tak:

– Bucks otrzymają George’a Hilla od Cavs oraz Jasona Smitha od Wizards.

– Cavs dostaną od Bucks Matthew Dellavedovę, Johna Hensona oraz wybór w I i II rundzie draftu 2021 roku. Pierwszorundowy pick jest chroniony w przypadku, gdyby Bucks stali się drużyną loteryjną. W związku z tym, że klub z Milwaukee zalega już z jednym wyborem dla Suns, Cavs być może będą musieli poczekać na odbiór swojego 2-3 lata.

– Wizards pozyskują w tej wymianie Sama Dekkera od Cavs oraz wymieniają się z nimi wyborami w II rundzie draftu. Cavs wyślą do Waszyngtonu pick w 2021 roku. W zamian otrzymają wybór tej samej wartości z naboru 2022 roku. 

Moja ocena wymiany: Jak dla mnie, Wizards zostali dołączeni do tej transakcji „na trzeciego” i w zasadzie niewiele to zmieniło w ich potencjale czy finansach. 32-letni zadaniowiec Smith, został zastąpiony 24-letnim ligowym średniakiem, który w tym sezonie zmaga się z problemami zdrowotnymi. Dekker zagrał tylko w dziewięciu meczach, w których notował średnio 6.3 punktu, 3.7 zbiórki 1 asystę oraz 1.2 przechwytu. Smith gra w tym sezonie na poziomie 3.7 punktu, 3.1 zbiórki oraz 1 asysty. Kontrakty (Smith $5.4 mln, Dekker $2.7 mln) obu gracz wygasają latem.

Bucks przede wszystkim zaoszczędzili pieniądze. Dellavedova zarobi w kolejnych rozgrywkach $9.6 mln a Henson $9.7 mln. Jeśli dodać do tego, że tylko $1 mln z $18 mln zapisanych w kontrakcie Hila, są sumą gwarantowaną, to oznacza, że Bucks Będą mieli pewną płynność finansową, przy okazji negocjowania nowych umów z Khrisem Middletonem i Ericem Bledsoe. Obaj będą wolnymi agentami latem. Oczywiście, o ile żaden z nich nie weźmie udziału w jakiejś wymianie jeszcze w tych rozgrywkach. Sportowo George Hill może się przydać jako rozgrywający weteran z ławki, ale siła Bucks, kształt rotacji, w żadnym zakresie nie będą zależeć od tego 32-latka. On też nie może wyjść w tym sezonie z różnych drobnych urazów. Póki co, zagrał w zaledwie 13 meczach. Jego średnie to 10.8 punktu, 2.8 asysty, 2.1 zbiórki. W latach 2008-2011 coach Mike Budenholzer i Hill pracowali razem w San Antonio Spurs. Budenholzer był jednym z asystentów Gregga Popovicha, podczas gdy Hill zaczynał swoją karierę w NBA. 

Cavs z kolei kontynuują strategię handlowania weteranami i pozyskiwania wyborów w draftach w zamian. W przeciągu zaledwie 10 dni, udało im się zgromadzić aż cztery wybory, w tym jedn w pierwszej rundzie. Henson i Dellavedova będą dość kosztowni w następnym sezonie, ale ich schodzące kontrakty, będą jak najbardziej do ruszenia. Henson jest po operacji lewego nadgarstka. Nie będzie zdolny do gry jeszcze przez kilka miesięcy. Delly zagrał tylko w 12 meczach tego sezonu. On też nie ma szczęścia do zdrowia. Żaden z nich nie przeszkodzi Cavs w tankowaniu w tych rozgrywkach.

Jest to dobry deal dla Cavs i Bucks. Cavs gromadzą dobra, które pomogą im w przebudowie i/lub przydadzą się przy okazji kolejnych ruchów. Bucks oszczędzają pieniądze w przyszłym sezonie, nie osłabiają rotacji na te rozgrywki a przy okazji dostają weterana, który gdy jest zdrowy, może dać im dobre minuty z ławki. Wizards, jak pisałem, pojawili się w tej wymianie „grzecznościowo”. Takie inicjatywy też są ważne w NBA. Być może już niedługo, ktoś zrobi z nimi cenniejszy kadrowo i finansowo deal. Pomożesz mi dziś, ja Ci pomogę jutro. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.