Derek Fisher trenerem Knicks

Klub New York Knicks i Derek Fisher doszli do porozumienia w sprawie pięcioletniego kontraktu o wartości $25mln, na mocy którego blisko 40-letni Fisher zostanie nowym trenerem drużyny.

Po tym jak Philowi Jacksonowi nie udało się namówić Steve’a Kerra na objęcie tego stanowiska, jego zainteresowanie przeniosło się inne osoby, z którymi miał bliski kontakt w przeszłości.

Od początku poszukiwań trenera dla Nowojorczyków mówiło się, że Jax będzie szukał relatywne młodego człowieka, dla którego będzie mógł być mentorem. Człowieka, z którym pracował w przeszłości. Wielkie trenerskie nazwisko nigdy nie wchodziło w grę.

Jackson chce mieć czynny udział w tym jak Knicks będą grać od przyszłego sezonu. Chce pojawiać się na treningach, mieć coś do powiedzenia w sprawie taktyki i stylu gry. Fisher oczywiście dostanie swobodę pracy ale obecność jego byłego trenera z L.A. Lakers a dziś głównego przełożonego na pewno będzie bardzo odczuwalna.

Na pierwszym miejscu listy życzeń Jacksona był Steve Kerr, jego były podopieczny z czasów Chicago Bulls. Kiedy ten wybrał jednak ofertę Golden State Warriors, Jax zawiesił poszukiwania nowego trenera dla Knicks do czasu zakończenia rozgrywek przez Oklahomę Thunder.

Liga ukarała go nawet $25tys. kary za komentarze, na temat Fishera i jego potencjalnej przyszłości w drużynie Knicks.

Thunder odpadli z play-offs 31. maja. Fisher od tamtej pory miał czas zastanowić się nad swoją przyszłością. W grę wchodził powrót do gry na kolejne rozgrywki, objęcie stanowiska w biurze którejś z drużyn NBA oraz zajęcie miejsce na ławce trenerskiej Knicks.

Reszta trenerskiego staffu Knicks ma również być złożona z byłych zawodników lub bliskich współpracowników Jacksona. Bill Cartwright jest już po rozmowach w sprawie pracy. W grupie nazwisk przewijają się też m.in. Kurt Rambis, Luke Walton, Rick Fox, Ron Harper i Jim Cleamons.

Derek Fisher zagrał w NBA 18 sezonów. Zdobył 5 mistrzowskich tytułów z Los Angeles Lakers – wszystkie pod skrzydłami Jacksona.
Fish grał też dla Warriors, Jazz i Thunder oraz zaliczył 9-meczowy epizod w Dallas.
Z kontraktów w NBA zarobił w karierze ok. $63mln tylko cztery raz jego zarobki przekroczyły $5mln za sezon.

http://i.cbc.ca/1.2670182.1402355562!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/16x9_620/derek-fisher-phil-jackson.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.