Deron Williams w New Jersey Nets!

NBA to jest jednak liga!:)
Są deale, których można się spodziewać, są deale które można wytłumaczyć i są też króliki z kapelusza. I do tej ostatniej kategorii zaliczyć można ten ostatni.
Pan Prokhorov dopiero co pojawił się w NBA a już wyznacza standardy negocjacji. Najpierw pomógł Nuggets dostać za Melo od Knicks bardzo dużo i w zasadzie był sam o kilka godzin od podpisania Anthony’ego, który pod presją czasu już szykował się do związania z Nets.
Teraz, ni stąd ni zowąd wyciągnął od Jazz Derona Williamsa, jednego z trzech najlepszych rozgrywających ligi za czapkę gruszek. Mówię tak bo Devin Harris, który jest jedną z tych gruszek, to w najlepszym wypadku pierwsza dziesiątka rozgrywających NBA ale nie TOP. Derrick Favors (druga gruszka) to póki co nieoszlifowany diament i wielka niewiadoma jeśli chodzi o przyszłość. Może za parę lat ktoś komuś zaśmieje się w twarz jak chłopak będzie drugim K.G. – na razie jest bardzo daleko. Jazz dodatkowo, w ramach czapki i
gruszek dostaną wybór w I rundzie tegorocznego draftu od Nets
(prawdopodobnie będzie to TOP 10-11) a od G.S. pick też z I rundy tyle,
że w 2012 roku.
Poza tym, w oddzielnym dealu Troy Murphy i Brendan Wright zabierają swoje talenty do Golden State Warriors, a Dan Gadzuric swoje do  New Jersey.
Najprawdopodobniej Murphy zostanie przez G.S. natychmiast zwolniony a kiedy to nastąpi, po weterana ustawią się w kolejce Magic, Mavericks, Heat oraz Celtics.
D-Will nie będzie mógł automatycznie podpisać przedłużenia swojej umowy (jak Melo), która wygasa w 2012. Mógłby to zrobić dopiero 9 lipca czyli już po wygaśnięciu obowiązującej umowy gracze – właściciele.
Główny bohater tej historii podobno jest w szoku, dowiedział się o wszystkim niewiele wcześniej niż my. Wczoraj jeszcze dementował plotki o tym, że chce grać dla Knicks a tu 'ciach’ taki news.
Ile jeszcze razy NBA mnie zaskoczy? Jestem pod wrażeniem skuteczności Rosjanina ale przecież nie byłby miliarderem, gdyby nie miał analitycznego umysłu i żelaznych nerwów.
Podoba mi się to. Nie jakieś pitolenie o Chopinie jak w przypadku Melo tylko szybko i na zimno. Nie sądzę, żeby negocjacje trwały tygodniami bo przecież jeszcze wczoraj ci sami ludzie, którzy odeszli za D-Willa mogli trafić do Denver za Melo. Jeśli był to „plan B”
Prokhorova to aż strach pomyśleć jak zaczną mu wychodzić podstawowe plany. Jestem w szoku… i trzymam rękę na pulsie bo coś czuję, że do czwartku jeszcze ktoś coś wymyśli…

1 comment on “Deron Williams w New Jersey Nets!

  1. Pingback: Tak powstają plotki w NBA. Przeczytaj i zrozum – Karol Mówi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.