Drummond i Harden Graczami Tygodnia

Andre Drummond z Detroit Pistons i James Harden z Houston Rockets zostali
wybrani
Graczami Tygodnia jako reprezentanci swoich Konferencji. Wyróżnienie
przyznano za mecze grane od poniedziałku 2 listopada do niedzieli 8 listopada.

Drummond poprowadził Tłoki do dwóch wygranych w trzech meczach. Jego średnie z tych spotkań sięgnęły 20 punktów (prawie 69% skuteczności z gry), 24.3 zbiórki (najlepszy w lidze), 2.3 przechwytu oraz 1.6 bloku. Dre zaliczył double-double w każdym z tych meczów. Dwa z nich należały do grupy szalonych – 25 punktów i 29 zbiórek z Indianą oraz 29 punktów i 27 zbiórek przeciwko Portland.
Podkoszowy Detroit jest pierwszym zawodnikiem od sezonu 2011-12, który zdobywa tę nagrodę w pierwszym i drugim tygodniu nowego sezonu. Wtedy zrobił to LeBron James w barwach Miami Heat
Pistons z bilansem 5:2 są w tej chwili na czwartym miejscu na Wschodzie.   

Harden z kolei pomógł Rockets wygrać wszystkie cztery mecze w minionym tygodniu. Jego

statystyki za ostatnie siedem dni wyniosły 38.5 punktu (najlepszy w lidze),  5.5 zbiórki, 5.5 asysty oraz 1.5 przechwytu. Lider Rakiet w ostatnich dwóch meczach zdobył łącznie 89 punktów (43 z Kings i 46 z Clippers).
Rockets po słabym początku sezonu wygrali cztery mecze z rzędu i z bilansem 4:3 są w tym momencie na szóstym miejscu na Zachodzie.


Do

nagrody nominowani byli także Paul Millsap, LeBron James, Reggie Jackson, Stephen Curry, Paul George, Blake Griffin, Evan Fournier, Jahlil Okafor oraz Damian Lillard.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.