Dwyane Wade zawieszony

Dwyane Wade został zawieszony przez wydział dyscypliny NBA i nie zagra w najbliższym meczu Miami Heat (w piątkową noc w Detroit). Obrońca mistrzów NBA został ukarany za kopnięcie Ramona Sessionsa w okolice krocza.
Do zdarzenia doszło na 8 minut przed końcem środowego meczu Bobcats-Heat, wygranego przez ekipę z Florydy 105:92. Co ciekawe, sędziowie w meczu ocenili tamtą sytuację jako faul Sessionsa.
Wade napisał na swoim twitterze, że przyjmuje decyzję władz ligi i szykuje się na następny mecz ale nie uważa siebie za "nieczystego" gracza. Podkreśla, że nie miał zamiaru kopnąć Sessionsa, i że była to jedynie reakcja na kontakt zainicjowany przez gracza Bobcats. Wade dodał, że w swoich rekacjach zawsze ma na uwadze, że jest oglądany w TV przez swoje dzieci.
Cała sytuacja wyglądała tak:

Przypadek, naturalna reakcja na kontakt? Oglądałem ten mecz i za pierwszym razem tak to wyglądało ale powtórki pokazują już, że (moim zdaniem) tak nie było.
Heat kontrolowali tempo tego meczu i mimo, że gospodarze mieli swoje momenty (wygrali III kwartę 33:23), to w zasadzie na żadnym etapie tego meczu nie dało się odczuć że "momentum" jest po ich stronie.
46 z 92 punktów dla gospodarzy zdobyli Kemba Walker i Ramon Sessions właśnie.
Obaj robili co chcieli przeciwko jednej z najlepszych defensyw ligi. Byli o jednego solidnego dostarczyciela punktów, o kilka zatrzymanych ataków Heat, od wygrania tego meczu.
Wade był delikatnie sfrustrowany nieoczekiwanym oporem, jaki stawiają gospodarze (w chwili faulu było 83:79 dla Heat).