Kawhi Leonard z San Antonio Spurs zostali wybrani Graczami Tygodnia jako
reprezentanci swoich Konferencji. Nagrodę przyznano za mecze grane
od poniedziałku 16 stycznia do niedzieli 22 stycznia.

Embiid poprowadził 76ers do trzech wygranych w trzech meczach w tamtym
tygodniu (Szóstki przegrały jeden mecz, ale J.E. nie wystąpił w tym starciu). Jego statystyki za ten okres
sięgnęły 22 punktów, 10.3
zbiórki, 3 asyst 1 przechwytu oraz 3.7 bloku (najlepszy w NBA).
22-latek z Kamerunu zaliczył serię ośmiu kolejnych meczów z przynajmniej 20 punktami w mniej niż 30 minut gry w każdym z tych starć. Nikt w historii nie miał takiej serii punktowej przy jednocześnie tak małych minutach na parkiecie.

76ers z bilansem 15:27 są na trzynastym miejscu na Wschodzie, ale wygrali 7 z ostatnich 10 meczów.

Leonard
z kolei pomógł Spurs zanotować bilans 3:0 w
ubiegłym tygodniu. Jego indywidualne średnie kształtowały się na poziomie 36.3 punktu
(najlepszy na Zachodzie), 6 zbiórek, 4.7 asysty, oraz 1.3 przechwytu. Skrzydłowy Ostróg trafiał 56.5% swoich rzutów z gry, 43.8% zza łuku oraz 96% z linii rzutów wolnych. W sobotni wieczór w Cleveland zdobył 41 punktów, co jest jego nowym rekordem kariery. Spurs wygrali po dogrywce z Cavs 118:115. Leonard od sześciu meczów nie zszedł poniżej progu 30 punktów. Ostatnim graczem Ostróg, który dokonał czegoś podobnego był Mike Mitchell w sezonie 1985-86.

Spurs z bilansem 35:9 są cały czas drugą siłą ligi. Do liderujących Warriors brakuje im 2.5 meczu.