Eric Bledsoe ma nowy kontrakt

Eric Bledsoe i Milwaukee Bucks porozumieli się w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $70 mln. 29-latek byłby niezastrzeżonym wolnym agentem tego lata, gdyby stronom nie udało się dogadać.

Bucks pokazują, że nawet klub z małego rynku, jeśli jest dobrze prowadzony, może być miejscem, gdzie gra się dobrze w koszykówkę, gdzie wolni agenci chcą podpisywać kontrakty. Bledsoe chciał pieniędzy, ale też stabilizacji oraz gry w drużynie grającej o najwyższe cele. Poza tym, podczas tegorocznej wolnej agentury, na rynek trafi kilka dużych nazwisk z Kyrie Irvingiem i Kevinem Durantem na czele. Decydując się na przyjęcie kontraktu już teraz, Bledsoe i jego agent Rich Paul, eliminują ryzyko, które towarzyszyłoby im latem przy negocjacjach z Bucks, lub przy rozmawianiu z innymi organizacjami. W oczekiwaniu na decyzje tych największych graczy, zawodnicy pokroju Bledsoe, musieliby czekać na swoją kolej. Być może na wolnym rynku nie dostałby takiej sumy – nawet od Milwaukee.

Jon Horst, menadżer drużyny, może teraz swoją uwagę skupić na Khrisie Middletonie i innych wolnych agentach – własnych oraz tych, których chciałby pozyskać latem. 27-letni Middleton ma opcję zawodnika na nadchodzące rozgrywki, ale na pewno z niej zrezygnuje. $13 mln, jakie zostawi na stole, przy sprzyjających okolicznościach, będzie mógł podwoić na mocy nowej umowy. W nieco gorszym dla siebie scenariuszu, ale i tak dobrym, dostanie coś na kształt tego, co co właśnie dostał jego kolega. 

Wolnymi agentami w Milwaukee, będą tego lata także Malcolm Brogdon, Nikola Mirotic i Brook Lopez.

Bucks z bilansem 48:14 są najlepszą ekipą NBA. Po wyjazdowej wygranej z Lakers, podopieczni Mike’a Budenholzera, jako pierwsi w NBA, zapewnili sobie udział w play-offs. Bledsoe uczcił podpisanie nowej umowy, bardzo dobrym występem przeciwko Lakers. 31 punktów, 9 zbiórek, 5 asyst, 1 blok. 

Jego średnie, w dziewiątym sezonie w NBA, sięgają poziomu 15.7 punktu, 4.6 zbiórki, 5.5 asysty oraz 1.4 przechwytu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.