Eric Bledsoe przejdzie operację. Czarne chmury nad Suns

http://1.bp.blogspot.com/-0uk5Ty44XMs/UsKA_Kvtj-I/AAAAAAAAA88/gyDb5UACBN4/s640/bledsoe_extension_talks_102413.jpg

Eric Bledsoe, obrońca Phoenix Suns przejdzie operację uszkodzonej łąkotki w lewym kolanie. Wstępnie mówi się, że proces rehabilitacji może zająć mu około 6 tygodni. Do urazu (nie spowodowanego kontaktem) doszło podczas sobotniego meczu z 76ers. Zabieg chirurgiczny zostanie przeprowadzony jutro.

Bledsoe gra w tym sezonie na poziomie 20.4 punktu na mecz (najlepiej w karierze), 4 zbiórek, 6.1 asysty oraz 2 przechwytów. 26-latek, niespełna dwa lata temu, przeszedł podobną operację prawego kolana. Wtedy stracił aż 33 mecze.

Nad słonecznym Phoenix zbierają się burzowe chmury.
Drużyna przegrała 15 ze swoich ostatnich 20 meczów i z bilansem 12:20 zajmuje dwunaste miejsce na Zachodzie.
Posada trenera Jeffa Hornacka jest mocno zagrożona. Po dwóch obiecujących latach, zdaje się że coach H traci, lub już stracił szacunek swoich zawodników. Suns mieli aspiracje by awansować do play-offs w tym sezonie. Zaczęli od 7 wygranych w pierwszych 12 meczach. Potem jednak sprawy zaczęły przybierać inny kształt. Zarząd klubu postanowił zwolnić dwóch dotychczasowych asystentów Mike’a Longabardi’ego i Jerry’ego Sichtinga a na ich miejsce awansować Nate’a Bjorkgrena i Earla Watsona.
Hornacek siedzi na bardzo gorącym krześle i raczej nie dokończy sezonu w Arizonie.
Równolegle drużyna musi zmagać się z problemami wychowawczymi, jakie sprawia Markieff Morris. 26-latek nie może pogodzić się z faktem, że Suns wytransferowali latem jego brata bliźniaka do Detroit. On sam też chce odejść i najprawdopodobniej jego marzenie wkrótce się spełni. Tarcia na linii zawodnik-klub nabrały ostatnio brzydkich barw. Morris rzucił ręcznikiem w twarz coacha Hornacka za co został zawieszony na dwa mecze. Suns szukają potencjalnego kupca i raczej nie powinni mieć kłopotu z utylizacją jego przyjaznego kontraktu oraz całkiem niezłego pakietu umiejętności gry zarówno przodem jak i tyłem do kosza.
Tak oto sezon, który miał być przełomowy, może okazać się kompletną tragedią i skończyć decyzją o konkretnym tankowaniu.

UPDATE: Bledsoe nie zagra już w tym sezonie. Lekarze zdecydowali się naprawić uszkodzoną łąkotkę, zamiast usuwać jej część. Po usunięciu zniszczonego fragmentu gracz może wrócić do gry po kilku tygodniach rehabilitacji. Naprawa zabiera kilka miesięcy ale w ogólnym rozrachunku jest lepsza dla zdrowia.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.