Faried i James Graczami Tygodnia

LeBron James z Miami Heat i Kenneth Faried z Denver Nuggets zostali wybrani dziś Graczami Tygodnia jako reprezentanci swoich Konferencji. Pod uwagę brane były mecze grane od poniedziałku 5 listopada do niedzieli 11 listopada.

James poprowadził Heat do bilansu 3-1 w ubiegłym tygodniu a jego statystyki sięgnęły 21 punktów (57% z gry) 11 zbiórek (najlepszy wynik na Wschodzie obok Krisa Humphriesa z Nets) 6 asyst oraz 1 przechwytu. James w każdym z tych meczów zaliczył double-double (punkty-zbiórki). Przekroczył też barierę 5000 zbiórek w karierze. 

Faried z kolei pomógł Nuggets wrócić na właściwe tory. Po trzech porażkach w trzech meczach na początku sezonu, Nuggets wygrali wszystkie cztery mecze, grane w ubiegłym tygodniu. Manimal osiągnął średnie na poziomie 16.8 punktu (56% z gry), 12.8 zbiórki (drugi na Zachodzie tylko za Zachem Randolphem z Memphis – 14.3), 1.8 bloku oraz 1 przechwytu. Faried w trzech z tych czterech meczów zaliczył double-double. 

Nominowani do nagrody byli także Carmelo Anthony, Zach Randolph, Kevin Durant, Serge Ibaka, Jrue Holiday oraz Kemba Walker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.