Gooden i Bynum Graczami Tygodnia


Drew Gooden, silny skrzydłowy pełniący ostatnio funkcje centra Milwaukee Bucks oraz Andrew Bynum, center Los Angeles Lakers zostali wyróżnieni nagrodą dla Gracza Tygodnia za swoją postawę w meczach granych od poniedziałku 12. marca do niedzieli 18. marca.

Gooden, drugi z rzędu gracz Bucks wyróżniony tą nagrodą (w ubiegłym tygodniu był to Ersan Ilyasova), pomógł swojej drużynie w odniesieniu kompletu zwycięstw w trzech meczach. Jego średnie z tych spotkań sięgnęły 18 punktów, 9.7 zbiórki oraz 8.0 asyst. Podkoszowy Bucks w minioną środę, w wygranym meczu z Cavs (115:105) zaliczył triple-double (15-punktów, 13 asyst, 10 zbiórek). Milwaukee może obecnie pochwalić się serią pięciu wygranych meczów z rzędu. Z bilansem 20:24 są zaledwie o pół wygranej za ósmymi na Wschodzie Knicks.
——————————————————————————-
Gooden gra swój dziesiąty sezon w NBA. Bucks są jego dziewiątą ekipą a jego mam jest Finką – nie takim nożem lecz mieszkanką Finlandii.
——————————————————————————-

Bynum z kolei pomógł Lakers w wygraniu 3 z 4 meczów granych w tamtym tygodniu a jego statystyki wyglądały imponująco. Średnia 27.5 punktu na mecz była drugą, najlepszą a 14.8 zbiórki na mecz dało mu pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej. Bynum trafiał blisko 67% swoich rzutów z gry (czwarty na Zachodzie). Zaliczył double-double w każdym z 4 meczów. W miniony poniedziałek, w starciu z Memphis (wygranym przez Lakers 116:111) zaliczył 37 punktów i 16 zbiórek.

Nominowani do nagrody byli także: Joe Johnson, Josh Smith, Dwyane Wade, Russell Westbrook, Jared Dudley oraz Tony Parker.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.