Harrison Barnes w Kings. Jabari Parker w Wizards

Okno transferowe w NBA zamyka się dziś o 21.00 czasu polskiego. Minionej nocy, klika klubów zdecydowało się na wymiany. Wyglądało to tak: 

– Sacramento Kings pozyskali Harrisona Barnesa z Dallas Mavericks w zamian za Justina Jacksona i Zacha Randolpha. Barnes ma w kontrakcie opcję gracza na kolejne rozgrywki, wartą $25 mln.

–  Washington Wizards oddali Otto Portera do Chicago Bulls. W przeciwnym kierunku powędrują Bobby Portis, Jabari Parker oraz wybór w II rundzie draftu 2023 roku.

– Klub ze stolicy USA zdecydował się też oddać Markieffa Morrisa i wybór w II rundzie draftu 2023 roku  do Pelicans w zamian za Wesley’a Johnsona. Dzięki obu tym ruchom, Wizards zejdą poniżej progu podatku od luksusu.

– Houston Rockets, Sacramento Kings i Cleveland Cavaliers dogadali się w sprawie trójstronnej wymiany, na mocy której Iman Shumpert przeniesiesię z Kings do Rockets. Alec Burks i wybór w II rundzie draftu trafi do Kings z Cavs. Ekipa z Ohio z kole otrzyma Brandona Knighta, Marquese’a Chrissa oraz chroniony w loterii wybór w pierwszej rundzie tegorocznego draftu.

– Phoenix Suns i Miami Heat dogadali się w sprawie wymiany Ryana Andersona za Tylera Johnsona i Wayne’a Ellingtona. Johnson zarobi w przyszłym sezonie $19.3 mln. Dla Heat jest to duża oszczędności pieniędzy. Ellington jeszcze może zmienić pracodawcę w najbliższych godzinach.

Wcześniej:

– Milwaukee Bucks wytransferowali Thona Makera do Detroit Pistons. W zamian otrzymają Stanley’a Johnsona.

– Sixers pozyskali z Toronto Raptors Malachi Richardsona, wybór w II rundzie draftu 2022 roku, prawa do Emira Preldzica w zamian za gotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.