Irving i Davis Graczami Tygodnia

Kyrie Irving z Cleveland Cavaliers i Anthony Davis z New Orleans Pelicans zostali wybrani
Graczami Tygodnia jako reprezentanci swoich Konferencji. Wyróżnienie
przyznano za mecze grane od poniedziałku 9 marca do niedzieli 15 marca.

Irving pomógł Cavs w odniesieniu trzech zwycięstw w trzech meczach w ubiegłym tygodniu. Jego średnie z tego okresu sięgnęły 37.3
punktu (najlepszy w NBA), 4 zbiórek,
4.7 asysty oraz 2.3 przechwytu. Rozgrywający Cavs może pochwalić się najlepszą skutecznością zza łuku w tym okresie a wyraża się ona szalonymi 87% (13/15)! 12 marca w wyjazdowym meczu ze Spurs zdobył aż 57 punktów! Był to jego rekord kariery oraz już drugi w tym sezonie mecz 50+. Irving trafił w tym meczu 20 z 32 rzutów i jeśli wierzyć zaawansowanym statystykom, to aż 30 z nich było kontestowanych przez obronę Spurs. To tylko pokazuje jak bardzo "on fire" był tego wieczoru. 
Kawalerzyści z bilansem 43:25 są w tej chwili na drugim miejscu na Wschodzie. Podopieczni Davida Blatta wygrali 24 z ostatnich 29 meczów. 
 

Davis z kolei poprowadził Pelikany do dwóch wygranych w trzech meczach. Jego
statystyki z tego okresu wyrażały się następującymi liczbami: 31.3 punktu (drugi w lidze), 10 zbiórek, 6 asyst oraz 4.7 bloku (najlepszy w lidze).
Davis dwa razy kończył zawody z double -double na koncie. W każdym z trzech meczów notował przynajmniej po 5 asyst. We wczorajszym meczu z Denver (przegranym 118:111 po dwóch dogrywkach) zaliczył 36 punktów, 14 zbiórek, 7 asyst oraz 9 bloków. 
Pelicans z bilansem 36:30 są w tym momencie na dziewiątym miejscu na Zachodzie. Do ósmych Thunder tracą tylko jeden mecz.

 

Nominowani

do nagrody byli także  Kenneth Faried, Rodney Stuckey, DeAndre Jordan, Russell Westbrook, LaMarcus Aldridge, Kawhi Leonard, Tony Parker, Rudy Gobert oraz John Wall.

http://cdn.fansided.com/wp-content/blogs.dir/251/files/2014/02/7905536.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.