James Harden chce odejść z Houston!

James Harden chce odejść z Houston Rockets. Plotka na ten temat krążyła już od co najmniej kilku dni, ale teraz podobno stała się oficjalna. Podobno, bo w NBA tak to działa, że dowiadujemy się o rzeczach, o których z jakichś powodów mamy się dowiedzieć. Dopóki na stole nie mamy konkretów, wszystkie te doniesienia, plotki i informacje, możemy włożyć sobie w… między bajki. Z uporem maniaka, powtarzam to od lat – o wydarzeniach w NBA, wiemy tyle, ile ktoś chce nam o nich opowiedzieć. Podobno, wymarzoną destynacją są na ten moment dla Hardena Brooklyn Nets. Oznaczałoby to, że po ośmiu latach, Harden i Kevin Durant znów zagraliby w jednej drużynie. Oznaczałoby to też, a może przede wszystkim, że Nets z miejsca trzeba by zacząć jeszcze poważniej traktować jako pretendenta do mistrzowskiego tytułu.
Jeśli wierzyć doniesieniom z Teksasu, to zmienić klub chciałby także i Russell Westbrook. Ale kto wie, jeśli Harden opuści drużynę pierwszy, to może skłoni to Westbrooka do pozostania w Houston. Wszak jednym z powodów, dla którego chciał odejść z Rockets była chęć powrotu do roli niekwestionowanego lidera drużyny, szatni, całej organizacji, miasta, stanu, planety.
Ale na podsumowania przyjdzie jeszcze czas [Dariusz Szpakowski voice]. Jeśli śledzicie moją stronę dłużej, niż 5-6 lat, to zapewne zauważyliście, że nie „spalam się” już plotkami [swoją drogą, dzięki, że nadal jesteśmy razem!]. Czasem pochylę się nad czymś dużym, ciekawym i w miarę pewnym, ale generalnie temat plotek zostawiam tym, których mocodawcom zależy na kliknięciach. Im bliżej miałem okazję w ostatnich sezonach być NBA, tym bardziej dotarło do mnie, że jest to prawdziwy „przemysł” a my nie mamy absolutnie żadnego filtra, który dałby nam jasny obraz, czy dana plotka ma sens i czy jest prawdziwa. Zresztą swoją optykę patrzenia na plotki i transfery, zmieniłem diametralnie, kiedy jako jeden z pierwszych w Europie wiedziałem o tym, że Deron Williams zagra w Beskitasie Stambuł. A było to już ponad dziewięć lat temu. Jego europejski agent wyświadczył mi przysługę dlatego, że ja wcześniej zrobiłem coś dla niego. Stare dzieje.
Czekamy zatem na konkrety, a po nich przemyślenia i analizy.
Najlepszego!

Dziś doszło do drobnej wymiana, która może być początkiem czegoś większego. Detroit Pistons i Brooklyn Nets porozumieli się w sprawie wymiany, na mocy której obrońca Bruce Brown przeniesie się na Brooklyn, a w przeciwnym kierunku powędrują Dzanan Musa oraz wybór w II rundzie draftu 2021 roku (via Toronto Raptors). Brown, to 24-letni obrońca, który ma za sobą dwa lata w NBA. W ostatnim sezonie grał na poziomie 8.9 punku, 4.7 zbiórki, 4 asyst oraz 1.1 przechwytu. Kto wie, czy przypadkiem nie znajdzie się w pakiecie za Hardena, lub ewentualnie stanie się graczem rotacji Nets, na wypadek gdyby to Spencer Dinwiddie, Garrett Temple, Tyler Johnson czy któryś inny z obwodowych zawodników Nets miał zostać zapakowany i wysłany do Houston lub gdzieś indziej.

1 comment on “James Harden chce odejść z Houston!

  1. Pingback: Czas na Hardena? – Karol Mówi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.