Kevin Love przeszedł operację kolana

Kevin Love przeszedł artroskopową operację lewego kolana. Do zdrowia ma wrócić za około sześć tygodni.
Zabieg miał na celu oczyścić staw z odprysków luźnych fragmentów kości i chrząstek. Wśród sportowców tego typu operacje nazywane są czyszczeniem śmietnika w kolanie.
Dla obrońców tytułu, ten sezon stoi pod znakiem kontuzji. Klub stracił na całe rozgrywki Chrisa Andersena (ACL), J.R. Smith nie gra od grudnia, problemy z kolanem zmusiły Mo Williamsa do zakończenia kariery.
O ile liderującym na Wschodzie Cavs raczej nic poważnie nie grozi w drodze po kolejny Finał, o tyle minuty LeBrona w kontekście potencjalnego, morderczego starcie z Warriors, Spurs czy kimś innym z Zachodu, mogą budzić uzasadniony niepokój. A przecież także i przejście trzech rund we własnej Konferencji, będzie kosztować podopiecznych coacha Lue trochę zdrowia.
James lideruje w lidze (Kyle Lowry razem z nim) w minutach na parkiecie (37.6). 32-latek nie grał tyle minut od czasów pobytu w Miami. Rok temu spędzał na parkiecie dokładnie o dwie minuty mniej.
Love wrócił w tym sezonie do grona najlepszych silnych skrzydłowych NBA. Po raz czwarty w karierze, ale po raz pierwszy od 2014 roku, został wybrany do Meczu Gwiazd.
Jego średnie z tych rozgrywek to 20 punktów, 11.1 zbiórki oraz 1.9 asysty. 38.4% za trzy punkty, to jego druga najlepsza w karierze skuteczność. 2.6 celnej trójki na mecz, to najlepszy wskaźnik w jego karierze.
Jeśli proces rehabilitacji przebiegnie zgodnie z planem, Love powinien wrócić na około 10 meczów przed zakończeniem rundy zasadniczej. Do tego czasu Lue będzie eksperymentował z rotacją.  Channing Frye ma w najbliższych meczach dostać pracę w wyjściowej piątce Cavs. Odkurzony z ławki ma też zostać James Jones. Swoją szansę dostanie też
niedawno zwolniony z Heat, ściągnięty przez Cleveland, Derrick Williams.

 https://cavsnation.com/wp-content/uploads/2017/02/Kevin-Love-Knee-Injury.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.