LaMarcus Aldridge odchodzi ze Spurs

San Antonio Spurs i LaMarcus Aldridge doszli do porozumienia, że najlepiej dla obu stron będzie się rozstać.
Klub z Teksasu jest zaangażowany w kilka transferowych rozmów. Wykupienie reszty kontraktu Aldridge’a jest dla nich ostatecznością, gdyby nie udało się dopiąć żadnej wymiany. Spurs mają dokładnie dwa tygodnie na znalezienie chętnego na usługi 35-latka. Data trade deadline ustawiona została w tym sezonie na dzień 25 marca.
Aldridge opuścił osiem z ostatnich jedenastu meczów Spurs. Ostrogi wygrały sześć z tych spotkań. W trzech meczach, w których wystąpił, pełnił rolę rezerwowego – po raz pierwszy od debiutanckiego sezonu (2006-07) w Portland.
Jego średni z tych rozgrywek sięgają 13.7 punktu, 4.5 zbiórki oraz 1.7 asysty.

Mój komentarz: To może pójść według scenariusza, jaki parę dni temu nakreślił Blake Griffin. A w przypadku Aldridge’a, to może pójść jeszcze łatwiej, ponieważ jego kontrakt wygasa z końcem tych rozgrywek. Łatwiej dla samego zawodnika, ale nie koniecznie dla klubu. LMA ma zapisane w umowie $24 mln na ten sezon. Jest co najmniej kilka klubów z mistrzowskimi aspiracjami, które są zainteresowane ściągnięciem Aldridge’a, ale każdy z nich bacznie monitoruje jego sytuację. Po co dawać cokolwiek w zamian, skoro za dwa tygodnie będzie można sięgnąć po niego z wolnego rynku? To jest kolosalna różnica. Identycznie było z Griffinem. Spurs będą zapewne szukali w zamian młodszego zawodnika oraz wyboru w drafcie. Ale trzeba pamiętać, że w podobnej sytuacji jest na przykład siedem lat młodszy Andre Drummond. Nikt na tym etapie kariery Aldridge’a nie będzie zabijał się o to, żeby go pozyskać. Ale jeśli nadarzy się okazja ściągnięcia go jako wolnego gracza, wtedy jego agent otrzyma masę telefonów od play-offowych klubów. Stawiam, że Spurs nie będzie łatwo wejść w deal, ale nie jest to niemożliwe. Z kolei, gdyby ostatecznie doszło do wykupienia kontraktu Aldridge’a, to stawiam, że wybierze Blazers lub Lakers.

2 comments on “LaMarcus Aldridge odchodzi ze Spurs

  1. andybulat

    A o sytuacji z Meyersem Leonardem coś będzie??? Czy to jednak inna sprawa niż ta z Luką i Harrellem? A może lepiej tego bagna nie tykać?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.