Lato 2015: Gasol zostaje w Memphis, David West w Spurs

Z listy wolnych agentów znikają kolejne wielkie nazwiska. Klocki domina powoli zaczynają się układać. Ale to jeszcze nie koniec budowania składów na nowy sezon:

– Marc Gasol od samego początku dał jasno do zrozumienia, że jego pierwszą i w zasadzie jedyną poważną opcją jest pozostanie w Memphis. Jak powiedział, tak zrobił. On i jego agent (oficjalnie) rozmawiali tylko i wyłącznie z Grizzlies. Właściciel klubu Robert Pera spotkał się z Gasolem w ubiegłym tygodniu w Hiszpanii. Dziś poznajemy owoce ich rozmów. Strony dogadały się w sprawie pięcioletniego, maksymalnego kontraktu o wartości $110mln (wartość ta zapewne zmieni się na korzyść zawodnika kiedy poznamy dokładne liczby odnośnie progów salay na kolejne lata). Umowa zawiera opcję zawodnika na na ostatni jej rok.
30-letni Hiszpan ma za sobą siedem sezonów w NBA – wszystkie w barwach Grizzlies. Był 48 wyborem draftu 2007 roku. Wybrali go Lakers ale zrzekli się do niego praw przy okazji wymiany, na mocy której do Los Angeles trafił Pau Gasol.

– David West przenosi się do San Antonio na mocy jednorocznego kontraktu za minimum dla weterana z jego stażem w NBA ($1.4mln) Blisko 35-letni skrzydłowy spędził ostatnie cztery lata w Indianie. Jego kontrakt z Pacers zawierał opcję na nadchodzące rozgrywki wartą $12mln. West, bardziej niż pieniędzy, pragnął jednak dołączenia do drużyny z realnymi szansami na tytuł. "Na tym etapie mojej kariery zależy mi tylko na wygrywaniu." – powiedział West.
Jego usługami zainteresowanych było wiele klubów z Cavs, Warriors i Wizards na czele. Każda z tych ekip oferował większe pieniądze.
Dobrych wieści fanów Ostróg ciąg dalszy. Niemal w tym samym czasie gdy ogłaszano zakontraktowanie Westa, Manu Ginobili oficjalnie potwierdził, że zagra w nadchodzącym sezonie. Wymęczony poprzednimi rozgrywkami, 37-letni Argentyńczyk mocno zastanawiał się nad zakończeniem kariery.

– Reggie Jackson i Detroit Pistons doszli do porozumienia w sprawie pięcioletniego kontraktu o wartości $80mln. Umowa nie zawiera żadnych opcji (klub/zawodnik) po czwartym roku. Przed ubiegłym sezonem Jackson odrzucił ofertę Oklahomy. Kontrakt opiewał na $48mln płatnych w cztery lata. W trakcie sezonu Thunder oddali go do Pistons. Po przenosinach do Michigan 25-letni Jackson grał (27 meczów) na poziomie 17.6 punktu, 9.2 asysty oraz 4.7 zbiórki.

Cory Joseph odchodzi z San Antonio. Niespełna 24-letni Kanadyjczyk dogadał się z Toronto Raptors w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $30mln. Umowa zawiera bardzo modną tego lata opcję zawodnika na ostatni jej trwania.

– Lou Williams i Los Angeles Lakers doszli do porozumienia w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $21mln. Umowa nie zawiera żadnych opcji. Pieniądze są w 100% gwarantowane.
28-latek spędził pierwszych siedem lat kariery w 76ers. Potem na dwa lata przeniósł się do Atlanty. W ubiegłym sezonie bronił barw Raptors. Był to jego najlepszy sezon w karierze. Uznano go Najlepszym Rezerwowym ligi. 

Gary Neal i Washington Wizards porozumieli się w sprawie rocznego kontraktu o wartości $2.1mln.

– Po czterech latach w Bostonie Brandon Bass przenosi się do Los Angeles Lakers. Wartość umowy nie jest jeszcze znana. Będzie zależna od dalszych ruchów Lakers (m.in. od tego jaki ostatecznie kształt przyjmie wymiana z Pacers, na mocy której do L.A. trafi Roy Hibbert).

– Rodeny Stuckey zostaje w Indianie. Strony porozumiały się w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $21mln. Umowa zawiera opcję zawodnika na ostatni rok. 29-latek grał w ostatnim sezonie dla Pacers na mocy rocznej umowy za minimum dla weterana. Po solidnych rozgrywkach nie mógł narzekać na brak ofert (chcieli go m.in. Rockets i Wizards) ale ostatecznie jego agent wynegocjował niezły deal na miejscu.

– Richard Jefferson zostaje w Dallas. 35-latek zwiąże się z Mavs jednoroczną umową za minimum.

– Omri Casspi zostaje w Sacramento. Strony porozumiały się w sprawie dwuletniej umowy za $6mln.

– J.J. Barea zostaje w Dallas. Mavs zaproponowali mu dwuletni kontrakt o wartości $5.6mln. 


Jeremy
Evans, po pięciu latach siedzenia na ławce w Utah, przenosi się na
ławkę w Dallas. Strony przystały na dwuletnią umowę za minimum dla
weterana. 27-latek wygrał trzy lata temu Konkurs Wsadów.

– Do Minnesoty przenosi się Nemanja Bjelica ostatni MVP Euroligi. 27-latek zgodził się podpisać trzyletni kontrakt za ok.$12mln. Wolves mają do niego prawa już od 2010 roku.Wybrali go wtedy z 35 numerem draftu.

http://lakers.topbuzz.com/gallery/d/283337-1/Kobe+Bryant+puts+up+a+shot+inside+as+Marc+Gasol+tries+to+block+it.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.