Lato 2015: LaMarcus Aldridge w Spurs, Rondo w Kings, Hibbert w Lakers

Migracji zawodników ciąg dalszy:

– To póki co ruch tego lata. LaMarcus Aldridge po dziewięciu latach w Portland przenosi swoje talenty do San Antonio Spurs. Strony dogadały się w sprawie czteroletniego, maksymalnego kontraktu o wartości $80mln. Ostatni rok umowy jest opcją zawodnika. L.A. wraca tym samym do rodzinnego Teksasu.

– Rajon Rondo zgodził się podpisać z Sacramento Kings jednoroczny kontrakt o wartości ok. $10mln. Jego nazwisko łączone było z klubem ze stolicy Kalifornii jeszcze kiedy grał w Bostonie. 29-letni zgodził się na tak krótką umowę by podnieść swoją rynkową wartość i za rok powalczyć o tłusty kontrakt.

– Tobias Harris zostaje w Orlando. Było wiele klubów zainteresowanych usługami tego utalentowanego 22-latka ale ten ostatecznie wybrał pozostanie w Magic. W ramach nowego, czteroletniego kontraktu Harris wzbogaci się o $64mln. Harris był zastrzeżonym wolnym agentem więc klub z Florydy mógł poczekać i wyrównać każdą ewentualną ofertę ze strony innego klubu.

– Los Angeles Lakers pozyskali niechcianego już w Indianie Roy’a Hibberta. Pacers w zamian otrzymają (jeszcze nie do końca sprecyzowane) wybory w II rundzie któregoś draftu oraz prawdopodobnie jakąś sumę pieniędzy. Warunki tej wymiany są cały czas dyskutowane. Klub z Indiany namawiał Hibberta do wejścia na wolny rynek. Ten jednak postanowił wykorzystać opcję w swoim kontrakcie na najbliższy sezon ($15.5mln). Trudno mu się dziwić. Po dość przeciętnym sezonie jego rynkowa wartość może nie korespondować z jego finansowymi oczekiwaniami. Pacers z kolei planują grać trochę szybciej z nieco niższym składem.

– Derrick Williams zgodził się podpisać z New York Knicks dwuletni kontrakt o wartości $10mln. Drugi rok umowy jest opcją zawodnika. 24-letni Williams był drugim wyborem draftu 2011 roku. Karierę zaczął w Minnesocie a ostatnie półtora sezonu spędził w Sacramento.

– Patrick Beverley zostaje w Houston. Strony porozumiały się w sprawie czteroletniej umowy o wartości $25mln.

– Bismack Biyombo porozumiał się z Toronto Raptors w sprawie dwuletniego kontraktu o wartości $6mln. Niespełna 23-letni zawodnik był siódmym wyborem draftu 2011 roku. Całą swoją dotychczasową karierę spędził w Charlotte. Hornets jednak nie skorzystali z prawa uczynienia swojego młodego podkoszowego zastrzeżonym wolnym agentem.

– Kyle O’Quinn przenosi się z Orlando Magic do New Ypork Knicks. Strony dogadały się w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $16mln. Będzie to transakcja sign-and-trade. Póki co nie wiadomo kto i co powędruje w zamian na Florydę.

– Kosta Koufos od przyszłego sezonu będzie graczem Sacramento Kings. Jego nowa, czteroletnia umowa warta jest $33mln.

– Orlando Magic i rozgrywający C.J. Watson dogadali się w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $15mln. 31-letni zawodnik spędził ostatnie dwa sezony w Indianie. Wcześniej grał dla Nets, Bulls i Warriors.

– Dante Cunningham porozumiał się z New Orleans Pelicans w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $9mln. Ostatni rok umowy jest opcją gracza.

http://a.espncdn.com/photo/2011/0831/ins_g_alddunc_576.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.