LeBron James ma nowy kontrakt

LeBron James i Cleveland Cavaliers dogadali się w sprawie nowego kontraktu. Jego wartość to $100 mln, płatne w trzy sezony. Ostatni rok umowy jest opcją gracza.

James zarobi $31 mln w nadchodzącym sezonie, co uczyni go, pierwszy raz w karierze, najlepiej zarabiającym koszykarzem NBA.
W kolejnym roku jego gaża wzrośnie do ponad $33 mln, co z kolei będzie najwyższą pensją za pojedynczy sezon w całej historii ligi.
W rozgrywkach 1997-1998 Michael Jordan dostał od Chicago Bulls niemal równe $33 mln. Dokładnie były to 33 miliony i 140 tysięcy dolarów. LBJ w rozgrywkach 2017-2018 dostanie więcej.

W ostatnich dwóch latach, lider Cavs decydował się na roczne umowy ze swoim klubem. Na początku lata, wiele wskazywało na to, że i tym razem będzie tak samo.

James, w oficjalnym oświadczeniu, pisze, że jest podekscytowany faktem, iż Cavs staną przed szansą obrony mistrzowskiego tytułu. Dalej dodaje, że nie może doczekać się zobaczyć całą ekipę razem, podkreśla wielką rolę fanów w sukcesie drużyny a na koniec wyraża nadzieję, że J.R. Smith (nadal wolny agent) w najbliższej przyszłości dogada się z Cavs w sprawie nowej umowy.

LeBron ma za sobą 13 sezonów w NBA. Do tej pory, z samych kontraktów w lidze, zarobił $172 mln.

http://a1.fssta.com/content/dam/fsdigital/RSN/Ohio/2014/07/30/073014-FSO-NBA-LeBron-James-smiles.vadapt.955.medium.0.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.