Luguentz Dort for the win!

Wczoraj był Luka, dziś jest Lucek, pan Lucek Dort Doncic for the win!⌚️🔥🏀 Jeśli wczorajszy rzut Słoweńca, to nie był klasyczny „buzzer beater”, to ten dzisiejszy, 21-letniego Kanadyjczyka, już bardziej klasyczny być nie może.
Na temat Dorta napisałem parę słów podczas ostatnich play-offów w bańce:

„Dam wykrzyknik, bo to piękna historia. 21-letni chłopak, którego nikt nie wybrał rok temu w drafcie, który w sezonie regularnym zagrał w 26 meczach, w ograniczonej roli, robi różnicę w play-offach i jest jedną z głównych przyczyn, dla których Rockets potrzebowali wszystkich siedmiu meczów, żeby wygrać z Thunder, a Harden schodził z parkietu po każdym z nich zmęczony jak pies. Dort świetnie bronił Hardena. Po prostu świetnie. Trzeba mieć na uwadze, że to wszystko, to póki co, atletyczne ciało plus determinacja i motywacja. Jak z roku na rok zacznie dokładać doświadczenie, jak zacznie uczyć się swoich rywali, jak zacznie czytać ich defensywę, jak gra będzie dla niego spowalniać, wtedy możemy mieć do czynienia z kimś wybitnym po bronionej stronie parkietu. Pomyśleć, że nawet za 10 lat będzie jeszcze relatywnie młody. Jeszcze jakby sukcesywnie dokładał do tego wszystkiego rzut, który pozwalałby mu być w grze w końcówkach meczów, to już będzie absolutny skarb dla drużyny, która będzie go mieć, a dla niego samego będzie to tłusty bonus do każdego jego kontraktu. Ten jego występ w meczu siódmym, to była piękna wisienka na torcie. Taki mały drogowskaz dla niego samego, ale i dla nas, kim może już niedługo się stać. 20 punktów, 6/12 zza łuku. W wieku do 21 lat, w game 7, takie zdobycze notowali przed nim tylko Kobe i LeBron! Nieźle, co? Był to też trzeci, najbardziej ofensywny występ gracza OKC w meczach siódmych. Dwa najlepsze, 39 i 33 punkty, należą do Kevina Duranta. Trochę bez echa przeszedł fakt, że już w bańce, ale jeszcze przed play-offami, 21-letni Luguentz Dort podpisał z Thunder czteroletni kontrakt warty… $5.4 mln! Ostatnie dwa lata umowy ($1.7 mln oraz $1.9 mln) są opcjami klubu.”

Wygląda na to, że Lucek odwiedza moją stronę i wziął sobie te słowa do serca. Elitarny defensor + dobry rzut = dobre rzeczy!

Luguentz  skończył mecz z 16 punktami (4/7 zza łuku), do tego dołożył 4 zbiórki i 1 asystę.

2 comments on “Luguentz Dort for the win!

 1. Uncle Tom

  5,4$ za cztery? To rozbój w biały dzień! Zdecydowanie powinien zmienić swojego agenta! Nie rozumiem, gość pokazał w PO swój potencjał i taki beznadziejny kontrakt, związanie w trzecim i czwartym roku za kilka skrzynek bananów? Masakra! tj. extra dla klubu, mega steal!

  Reply
  1. Karol Śliwa Post author

   On i jego agent popełnili błąd podpisując kontrakt jeszcze przed wejściem do bańki. Po niej te liczby wyglądałyby zgoła inaczej.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.